Elite League U-20: Polacy przegrali z Niemcami

• Data publikacji: 26.03.2019, 19:48

Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 20 przegrała z reprezentacją Niemiec 2:0 na zakończenie Turnieju Ośmiu Narodów. Był to ostatni sprawdzian podopiecznych Jacka Magiery przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata U-20, których będziemy gospodarzami.

Spotkanie na stadionie w Bielsku-Białej nie rozpoczęło się dobrze dla naszych reprezentantów. W 17. minucie Aaron Opoku utrzymał się przy piłce, mimo asysty naszych obrońców, wymienił podanie z Dorschem, a następnie idealnie podał w pole karne do Davida Otto. Zawodnik Hoffenheim nie miał problemów z wykończeniem akcji i wyprowadził naszych zachodnich sąsiadów na prowadzenie 1:0. Chwilę później mogliśmy usłyszeć jęk zawodu wśród polskich kibiców. Dobre dośrodkowanie Adriana Łyszczarza zamykał Serafin Szota, ale jego strzał trafił jedynie w poprzeczkę. W pierwszej części gry nie oglądaliśmy już bramek.

W drugiej połowie Niemcy kontrolowali wydarzenia na boisku i to ta drużyna stwarzała sobie lepsze okazje do podwyższenia prowadzenia, niż my do wyrównania. W 74. minucie przed dobrą okazją na strzelenie bramki stanął Adam Chrzanowski. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Polak zgubił krycie i oddał strzał. Niestety nie był on zbyt mocny i został łatwo obroniony przez bramkarza rywali. Cztery minuty później Niemcy prowadzili już 2:0. Ridle Baku posłał płaskie dośrodkowanie z lewej strony boiska, a Sidney Friede wykorzystał błędy w kryciu naszych obrońców i z łatwością skierował piłkę do siatki biało-czerwonych. Końcówka meczu przebiegała pod dyktando naszych rywali, nadal szybko wyprowadzali piłkę i łatwo docierali w okolice naszej szesnastki. Jedna z takich akcji zakończyła się strzałem w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Karola Niemczyckiego. Polacy przegrali 0:2 i było to słabsze spotkanie w naszym wykonaniu, niż zwycięski pojedynek z Japonią, który rozegraliśmy kilka dni wcześniej.

Polska – Niemcy 0:2 (0:1)

Bramki: 17’ Otto, 78’ Friede

Polska: Niemczyński – Szota, Walukiewicz, Sobociński (46’ Chrzanowski), Gryszkiewicz – Kanach (70’ Slisz), Stanilewicz – Bednarczyk (70’ Kwietniewski), Łyszczarz (83’ Bogusz), Puchacz (60’ Kopacz) - Steczyk

Niemcy: Bartels (46’ Thiede) – Itter, Kilian, Jaeckel, Czyborra (46’ Itter G.) – Burnić, Dorsch (60’ Friede) – Opoku, Ozcan (84’ Wientzheimer), Koehlert - Otto

Żółte kartki: Stanilewicz - Jaeckel

Sedziował: Rosario Abisso (Włochy)