El. EURO 2020: festiwal bramek w Bazylei i wielki come back Duńczyków

• Data publikacji: 26.03.2019, 22:50

W najciekawszym dziś meczu eliminacji do Euro 2020, na St. Jakob Park w Bazylei, Szwajcarzy, po kapitalnym widowisku, zremisowali - 3:3 z Duńczykami.

Od pierwszych minut tego meczu, to gospodarze nadawali tempo gry i dużo lepiej się prezentowali. Pierwszą dogodną okazję mieli oni w 10. minucie, gdy Steven Zuber znakomicie wyskoczył do górnej piłki, ale jego strzał głową minął lewy słupek bramki Kaspera Schmeichela. Dziewięć minut później było już jednak - 1:0. Futbolówka została wstrzelona w pole karne Duńczyków, tam przejął ją Albian Ajeti i zgrał do Remo Freulera, który szybkim, płaskim strzałem pokonał Schmeichela. W kolejnych minutach pojedyncze szanse mieli jeszcze Denis Zakaria oraz Jens Larsen, lecz brakowało im skutecznego wykończenia.

Po zmianie stron było dużo więcej emocji. W 49. minucie do szwajcarskiej bramki trafił Yussuf Poulsen, ale Damir Skomina nie uznał tego gola, twierdząc, że był spalony. Po nieco ponad godzinie, drugą bramkę zdobyli Helweci. Granit Xhaka zdecydował się na strzał z granicy pola karnego, umieszczając piłkę w lewym okienku. W 77. minucie, na - 3:0, podwyższył Breel Embolo, który popisał się fantastycznymi nożycami. Wydawało się, że jest już po meczu, ale nic bardziej mylnego. Podopieczni Age Hareide ostro zabrali się do odrabiania strat. Najpierw, w 84. minucie, trafił Matthias Jorgensen, zaś cztery minuty potem gola kontaktowego zdobył rezerwowy Christian Gytkjaer. Natomiast w doliczonym czasie gry, w 94. minucie, remis uratował Henrik Dalsgaard, który wykorzystał spore zamieszanie pod bramką Yana Sommera.

Szwajcaria 3:3 Dania (1:0)

Bramki: Freuler (19'), Xhaka (66'), Embolo (76') - M. Jorgensen (84'), Gytkjaer (88'), Dalsgaard (90+4')

Szwajcaria: Sommer - Mbabu, Elvedi, Akanji, Rodriguez (46' Benito) - Zakaria, Xhaka (79' Sow), Freuler - Embolo, Ajeti (72' Mehmedi), Zuber

Dania: Schmeichel - Larsen, M. Jorgensen, Kjaer, Dalsgaard - Delaney, Schone (70' Hojbjerg), Eriksen - Braithwaite, N. Jorgensen (70' Gytkjaer), Poulsen

Żółte kartki: Zakaria, Akanji, Embolo - N. Jorgensen

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)

.....

Komplet wyników dzisiejszych spotkań:

Grupa D

Irlandia 1:0 Gruzja
36' Hourihane

Grupa F

Malta 0:2 Hiszpania
31', 73' Morata

Norwegia 3:3 Szwecja
41' Johnsen, 59' King, 90+7' Kamara - 70' Claesson, 86' (sam.) Nordtveit, 90+1' Quaison

Rumunia 4:1 Wyspy Owcze
26' Deac, 29', 33' Keseru, 63' Puscas - 40' (k.) Davidsen

Grupa J

Armenia 0:2 Finlandia
14' Jensen, 78' Soiri

Bośnia i Hercegowina 2:2 Grecja
10' Visca, 15' Pjanić - 64' (k.) Fortounis, 85' Kolovos

Włochy 6:0 Liechtenstein
17' Sensi, 32' Verratti, 35' (k.), 45+3' (k.) Quagliarella, 70' Kean, 76' Pavoletti