NHL: aż 12 goli w Edmonton

• Data publikacji: 27.03.2019, 09:40

Dzisiejszej nocy rozegrano 7 spotkań ligi NHL. Najwięcej bramek padło w Edmonton, gdzie Oilers wygrali 8:4 z Los Angeles Kings.

Już w 3. minucie Kings wyszli na prowadzenie za sprawą Alexa Iafallo. Potem w pierwszej tercji aż 5 trafień zanotowali Oilers. Autorem trzech z nich był Ryan Nuggent-Hopkins. Drugą część meczu 3:2 wygrali goście z Los Angeles, ale przewaga Edmonton była nadal duża. W ostatniej tercji tempo gry słabo i wynik na 8:4 ustalił jedynie Leon Draisaitl. Obydwa zespoły zajmują dalekie miejsca w tabeli Konferencji Zachodniej. Edmonton jest 11., a Los Angeles zajmuje ostatnie, 15. miejsce.

Ważne zwycięstwo zanotowali Washington Capitals. Stołeczni pokonali 4:1 Carolina Hurricanes. Aleksander Owieczkin zdobył 49. bramkę w sezonie i jest liderem klasyfikacji strzelców. Capitals zajmują 3. miejsce na Wschodzie. Columbus Blue Jackets zdecydowanie wygrali 4:0 z New York Islanders. Takim samym wynikiem Ottawa Senators pokonali Buffalo Sabres. Sam Steel zanotował hattricka i przyczynił się do wygranej 5:4 Anaheim Ducks z Vancouver Canucks.

Edmonton Oilers - Los Angeles Kings 8:4 (5:1, 2:3, 1:0)
Vancouver Canucks - Anaheim Ducks 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
Columbus Blue Jackets - New York Islanders 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Washington Capitals - Carolina Hurricanes 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Ottawa Senators - Buffalo Sabres 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Montreal Canadiens - Florida Panthers 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)