Podsumowanie Nice 1 Ligi: Miedź i Zagłębie awansowały do Ekstraklasy!

• Data publikacji: 27.05.2018, 13:59

Przedostatnia kolejka I ligi za nami. Miedź Legnica oraz Zagłębie Sosnowiec wywalczyły awans do Ekstraklasy. Natomiast Ruch Chorzów oraz Olimpia Grudziądz nie mają już szans na utrzymanie i w przyszłym sezonie dołączą do grona drugoligowców.

Niewątpliwe najważniejszym spotkaniem 33. kolejki Nice 1 ligi był mecz na szczycie pomiędzy Miedzią Legnica, a Chojniczanką Chojnice. Miedziance wygrana zapewniała awans do Ekstraklasy. Natomiast piłkarze Chojniczanki, dzięki wygranej mogli przedłużyć swoją walkę o drugie miejsce w I lidze, także premiujące awansem. Równie ciekawie było na Górnym Śląsku, gdzie Ruch Chorzów podejmował u siebie drużynę Zagłębia Sosnowiec. Sosnowiczanom przy odpowiednim wyniku w Legnicy wygrana zapewniała awans do Ekstraklasy. Nieco gorzej wyglądała sytuacja Ruchu Chorzów, dla którego przegrana oznaczała spadek do II ligi. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami faworytów do awansu.

Do ostatniej chwili toczy się również walka o utrzymanie. Zwycięstwo Stomilu Olsztyn oraz Górnika Łęczna przedłuża szanse tych drużyn w walce o baraże, a nawet daje możliwość zajęcia 14. miejsca w tabeli zapewniającego pozostanie w I lidze, które obecnie zajmuje Pogoń Siedlce. Piłkarze z Siedlec nieco skomplikowali swoją sytuację remisując z Puszczą Niepołomice. Walka o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy rozstrzygnie się w ostatniej kolejce.

Jedno jest pewne. Dla kibiców Miedzi Legnica oraz Zagłębia Sosnowiec ta noc będzie bardzo długa. Gratulujemy i witamy w Ekstraklasie!

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 5:1

Piłkarze Miedzi Legnica potwierdzili dobrą formę i rozgromili drużynę Chojniczanki Chojnice, która obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli i również była jednym z kandydatów do awansu. W 14. minucie spotkania Omar Santana popisał się pięknym strzałem prawą nogą i zapewnił Miedziance prowadzenie. Kolejna bramka padła w 26. minucie z rzutu karnego po faulu Tomasza Boczka.

Po przerwie zaczęły się ataki drużyny gości, których efektem była bramka na 2:1 po dobrym dośrodkowaniu kapitana drużyny z Chojnic. Kulminacyjnym momentem była 65. minuta meczu, gdy Tomasz Boczek dostał drugą żółtą kartkę za faul i wyleciał z boiska. Drużyna Miedzi wykorzystała ten fakt i wzięła sprawy w swoje ręce strzelając kolejne trzy bramki. W 90. minucie meczu z dobrej strony pokazało się dwóch rezerwowych z Legnicy, Bartkowiak zagrał do Piaseckiego, a ten z bliska wpakował piłkę do bramki.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 0:1

Ciekawie było również przy ulicy Cichej w Chorzowie. Sosnowiczanie przeważali przez większość meczu zdecydowanie spychając piłkarzy Ruchu Chorzów do obrony. Już w 12. minucie Cristovao uciekł Komarnickiemu i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Niebieskich - Bankowa, wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie. Pomimo ciągłych ataków drużynie Zagłębia Sosnowiec nie udało się podwyższyć wyniku tego meczu. W końcówce spotkania Ruch miał dobrą okazję do strzelenia gola dającego remis, ale doskonałą interwencją wykazał się golkiper drużyny gości. W ten oto sposób Zagłębie przypieczętowało awans do Ekstraklasy, a drużyna z Chorzowa straciła szansę na utrzymanie w I lidze.

Stomil Olsztyn - Stal Mielec 1:0

W pierwszej połowie meczu przez większość czasu przeważała drużyna Stali Mielec. Pomimo tego po 45. minutach spotkania piłkarze obu drużyn schodzili do szatni z bezbramkowym remisem. W 64. minucie akcję prawą stroną boiska przeprowadził Tomasz Zając, zagrał długie dośrodkowanie do Grzegorza Lecha, który umieścił piłkę głową w bramce dając Stomilowi niespodziewane prowadzenie. W dalszej części spotkania ponownie zaczęła przeważać drużyna z Mielca, aczkolwiek gospodarze również mieli szansę na podwyższenie prowadzenia.

Za tydzień dla Stomilu odbędzie się decydujący mecz z Chrobrym Głogów. Warto dodać, że drużyna z Olsztyna wygrała cztery z ostatnich pięciu spotkań.