Bundesliga: Bayern gubi punkty we Freiburgu

• Data publikacji: 30.03.2019, 17:25

Bayern Monachium i Borussia Dortmund wciąż walczą o tytuł. W ramach 27. kolejki Bundesligi Bawarczycy pojechali do Freiburga by zmierzyć się z tamtejszą ekipą. Spotkanie na Schwarzwald-Satdion zakończyło się niespodziewanym remisem - 1:1.

Bayern Monachium wybrał się do Freiburga po kolejne trzy punkty niezbędne do walki o mistrzostwo. Jednak spotkanie nie zaczęło się dobrze dla podopiecznych Niko Kovaca. Już w 3. minucie gola dla gospodarzy strzelił Lucas Holer, wykorzystując dobre dośrodkowanie Chrisa Guntera. Goście mogli odpowiedzieć po 120 sekundach, ale strzał Leona Goretzki był minimalnie niecelny. W 18. minucie bliski podwyższenia rezultatu był Mike Frantz, lecz po świetnym opanowaniu piłki, jego uderzenie szczęśliwie zablokował jeden z defensorów Bayernu. Cztery minuty po tej akcji zrobiło się jednak - 1:1. Goście wykonywali rzut rożny, futbolówka została wybita, ale dopadł do niej Goretzka i wstrzelił z powrotem w szesnastkę, gdzie Robert Lewandowski popisał się znakomitą techniką i pięknymi nożycami pokonał Alexandra Schwolowa. Do końca pierwszej połowy oba zespoły miały jeszcze swoje szanse, ale rezultat się nie zmienił.

Druga połowa mogła zacząć się od prowadzenia Bayernu, gdy do odbitej piłki dopadł Joshua Kimmich i oddał natychmiastowy strzał. Czujny w bramce Freiburga był jednak Alexander Schwolow. W 54. minucie nieznacznie pomylił się zawodnik gospodarzy Janik Haberer, posyłając piłkę tuż obok prawego słupka. W kolejnych minutach szanse dla przyjezdnych marnowali Boateng, James i Coman, którzy albo pudłowali albo przegrywali z bramkarzem. W 77. minucie monachijczycy przeprowadzili bardzo ładną akcję, a bliski szczęścia strzałem głową był Lewandowski. Polak skierował piłkę w lewy dolny róg, ale fantastyczną obroną popisał się Schwolow. W doliczonym czasie gry, losy spotkania mógł przesądzić Goretzka, ale trafił tylko w słupek. Tym samym mecz zakończył się remisem, co nie jest dobrą informacją dla Bayernu.

SC Freiburg 1:1 Bayern Monachium (1:1)

Bramki: Holer (3') - Lewandowski (22')

Freiburg: Schwolow - Stenzel, Schlotterbeck, Heintz, Gunter - Abrashi, Hofler, Frantz (70' Waldschmidt), Haberer, Grifo (90' Gondorf) - Holer (79' Gulde)

Bayern: Ulreich - Rafinha, Hummels, Boateng (73' Sule), Kimmich - Alcantara, Goretzka, James - Coman (73' Ribery), Lewandowski, Muller (55' Gnabry)

Żółte kartki: Gunter, Abrashi, Heintz - Hummels

Sędzia: Christian Dingert