Trzy podia kajakarek na zakończenie PŚ w Duisburgu!

• Data publikacji: 27.05.2018, 14:36

Ostatniego dnia Pucharu Świata w kajakarstwie rozgrywanego w niemieckim Duisburgu biało-czerwoni zdobyli trzy medale. Zwycięstwo na 200 metrów kajakarek odniosła Marta Walczykiewicz, a drugie miejsca zajęły Karolina Markiewicz/Helena Wiśniewska na 200 metrów i polska czwórka kajakarek w składzie: Dominika Włodarczyk, Anna Puławska, Karolina Naja i Katarzyna Kołodziejczyk.

Ostatni dzień Pucharu Świata w Duisburgu rozpoczęły półfinały. Jako pierwsza z reprezentantów Polski pojawiła się Marta Walczykiewicz, która rywalizowała w kajakarskim sprincie na 200 metrów. Polka zwyciężyła w swoim półfinale i awansowała do finału. Druga z Polek startująca w tej konkurencji - Dominika Włodarczyk - w swoim półfinale zajęła trzecie miejsce dając się wyprzedzić Słowaczce Ivanie Mladkovej i Słowence Anji Osterman, ale awansowała do finału. W półfinale męskich czwórek kajakarskich zaprezentowała się reprezentacja Polski w składzie: Filip Weckwert, Patryk Kulczyński, Przemysław Korsak i Ksawery Hajdamowicz. Polacy słabo zaprezentowali się w swoim wyścigu zajmując szóste miejsce i nie kwalifikując się do finału. W półfinałach kanadyjkarzy na 500 metrów reprezentował nas Tomasz Kaczor. Polak w swoim wyścigu zajął bardzo dobre, drugie miejsce i awansował do finału.

Pierwszym rozgrywanym dzisiaj finałem był dystans 200 metrów kajakarek z udziałem Marty Walczykiewicz i Dominiki Włodarczyk. Znakomicie zaprezentowała się przede wszystkim Walczykiewicz, która zwyciężyła i jako jedyna osiągnęła czas poniżej 40 sekund (39.989). Dominika Włodarczyk zajęła ósme miejsce z czasem 41.966. W finale kajakarskich dwójek kobiecych na 200 metrów wystąpiły Karolina Markiewicz i Helena Wiśniewska. Polki spisały się rewelacyjnie i zajęły drugie miejsce, przegrywając tylko z reprezentantkami Nowej Zelandii – Lisą Carrington i Aimee Fisher. W finale czwórek kajakowych wystąpiła reprezentacja Polski w składzie: Dominika Włodarczyk, Anna Puławska, Karolina Naja i Katarzyna Kołodziejczyk. Polki świetnie się zaprezentowały, zajmując drugie miejsce i przegrywając tylko z Nową Zelandią. Polskie osady wystąpiły również w finałach kanadyjkarzy. W dwójkach kanadyjkowych na 200 metrów wystąpiły dwa polskie duety. Aleksander Kitewski i Tomasz Barniak zajęli czwarte miejsce, a Łukasz Nowak i Grzegorz Bryński uplasowali się na ósmej pozycji. W kanadyjkach jedynkach mężczyzn na 500 metrów w finale wystąpił Tomasz Kaczor. Polak nie spisał się jednak tak dobrze jak w półfinale, gdzie zajął drugie miejsce. W finale Kaczor zajął szóste miejsce.

W finałach B wystąpiła męska czwórka kajakarzy. Polacy zajęli trzecie miejsce przegrywając z Australijczykami i Argentyńczykami.