Lotto Ekstraklasa: pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec

• Data publikacji: 30.03.2019, 17:29

Aż do 27. kolejki musieli czekać sosnowiczanie na swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w bieżącym sezonie. W starciu beniaminków Zagłębie pokonało Miedź Legnicę 2:0.

Goście prowadzenie objęli w 17. minucie. Udovicić ładnie zgrał piłkę w pole karne, skąd z kilku metrów skierował ją do bramki Gabedava. Legniczanie mogli wyrównać dziesięć minut przed przerwą, ale w znakomitej sytuacji Camara nie trafił w światło bramki. W 53. minucie Pawłowski był faulowany w polu karnym rywali i arbiter po analizie VAR podyktował jedenastkę. Tę na raty wykorzystał Mateusz Możdżeń, gdyż Kanibołocki obronił jego strzał, a skapitulował dopiero przy dobitce. Swoją chwilę radości gospodarze mieli w 65. minucie. Augustyniak skierował piłkę do bramki rywali, ale gol jednak nie został uznany, gdyż arbiter po zapoznaniu się z powtórką VAR dopatrzył się pozycji spalonej Piaseckiego.

Spotkanie ze względu na liczne przerwy przedłużone zostało aż o dziesięć minut. W doliczonym czasie dobrą okazję na zdobycie honorowego gola miał Augustyniak, który jednak nie trafił z siódmego metra.

Aktualna tabela Lotto Ekstraklasy dostępna jest tutaj.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)

bramki: Gabedava (17'), Możdżeń (55')

Miedź Legnica: Kanibołocki – Bozic, Musa (84' Żyro), Bartczak, Augustyniak – Zieliński (77' Ojamaa), Camára, Santana, Fernandez (46' Piasecki) – Román, Forsell

Zagłębie Sosnowiec: Hrosso – Mygas, Tóth, Cichocki, Mráz – Nawotka (85' Heinloth), Milewski, Możdżeń, Udovicić (90+7' Iwaniszwili) – Pawłowski, Gabedava (76' Nowak)

żółte kartki: Bartczak - Toth, Mygas

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)