La Liga: Barcelona lepsza w derbach od Espanyolu

• Data publikacji: 30.03.2019, 18:15

Podopieczni Ernesto Valverde pokonali na Camp Nou rywala zza miedzy 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Leo Messi. Duma Katalonii pewnie przewodzi tabeli hiszpańskiej ekstraklasy, mając na koncie 69 punktów i aż 13 "oczek" przewagi nad drugim Atletico Madryt, które swój mecz w ramach 29. kolejki rozegra dziś wieczorem. Espanyol w tym momencie zajmuje 14. pozycję w lidze (34 punkty).

Pierwsza połowa sobotnich derbów nie była porywającym widowiskiem. Co prawda stroną dominującą była ekipa Ernesto Valverde, jednak brakowało klarownych okazji do zdobycia bramki. Poza tym gospodarze mieli mocno rozregulowane celowniki. Nie mógł wstrzelić się Leo Messi. Argentyńczyk uderzył z obiecującej pozycji obok prawego słupka. Ponadto strzał gwiazdora Blaugrany z rzutu wolnego zdołał obronić golkiper Espanyolu. Niecelną próbę zaliczył również Rakitić. Najbliżej szczęścia był Luis Suarez. Urugwajski napastnik otrzymał bardzo dobre podanie od Jordiego Alby, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał futbolówkę obok lewego słupka. Espanyol skupił się przede wszystkim na zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki. Gościom w pierwszych czterdziestu pięciu minutach udało się swój cel zrealizować. Do przerwy na Camp Nou kibice nie doczekali się ani jednego gola.

Po zmianie stron, Barcelona dążyła do zdobycia gola. W 63. minucie Diego Lopez skutecznie interweniował po uderzeniu Malcoma. W 71. minucie golkiper gości był już zmuszony wyjąć futbolówkę z siatki. Na listę strzelców wpisał się Leo Messi. Argentyńczyk celnie przymierzył z rzutu wolnego. W kolejnych minutach obraz gry się nie zmienił. Na boisku panowali gospodarze, stwarzając sobie okazje do zdobycia kolejnych bramek. Bezradni piłkarze Espanyolu nie byli w stanie powstrzymywać ataków rywala w zgodzie z przepisami. W drugiej połowie czterech piłkarzy z Cornella-El Prat otrzymało żółte kartki. Wynik w 89. minucie ustalił niezawodny Messi, który płaskim uderzeniem z jedenastu metrów nie dał szans Diego Lopezowi na skuteczną interwencję.

FC Barcelona dwukrotnie pokonała Espanyol w kampanii 2018/2019, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Duma Katalonii wygrała po raz 21. w tym sezonie La Liga.

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 2:0 (0:0)

Bramki: Messi 71', 89'

Barcelona: ter Stegen - Alba, Lenglet, Pique, Nelson Semedo (59' Sergi Roberto) - Arthur (59' Malcom), Busquets, Rakitić - Coutinho (82' Vidal), Suarez, Messi

Espanyol: Lopez - Rosales, Marmor, Naldo, Hermoso, Giner Pedrosa - Melendo (65' Sergio Garcia), Sanchez (78' Alfa Semedo), Roca, Granero - Iglesias (64' Wu Lei)

Żółte kartki: Sanchez 69', Granero 73', Giner Pedrosa 87', Rosales 90+3'

Sędzia: Carlos Del Cerro Grande