Lotto Ekstraklasa: Śląsk wywozi z Gdyni ważne trzy punkty

• Data publikacji: 30.03.2019, 20:00

W Gdyni, miejscowa Arka grała ze Śląskiem Wrocław w ramach meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy. Goście wygrali 0:2 po kuriozalnym strzale Jakuba Łabojko w 60 minucie gry oraz enegricznej główce Igorsa Tarasovsa w końcówce spotkania.

Mecz mógł się zacząć bardzo dobrze dla piłkarzy z Wrocławia, gdy w 4. minucie, w polu karnym faulowany był Damian Gąska. Arbieter podyktował "jedenastkę", ale po obejrzeniu powtórki VAR, cofnął swoją decyzję, ponieważ chwilę wcześniej ręką zagrywał Michał Chrapek. W kolejnych minutach nadal przeważali goście, a mecz był dość często przerywany ze względu na faule i race rzucane przez kibiców. Do końca pierwszej połowy nic ciekawego na murawie w Gdyni się już nie wydarzyło.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza czyli od przewagi Śląska. W 52. minucie koszmarny błąd popełnił Luka Marić, podając piłkę do Pavelsa Steinborsa. Sprytny Marcin Robak zdołał ją przejąć i oddać strzał, ale wprost w łotewskiego bramkarza Arki, który mocno przy tym ucierpiał. Udało się wrocławianom objąć prowadzenie osiem minut później. Na centro-strzał zdecydował się Jakub Łabojko, a piłka wpadła do bramki mimo tego, że Steinbors próbował rozpaczliwie interweniować.

Gdynianie próbowali co prawda wyrównać wynik meczu, jednak destrukcyjne działania obrony Śląska skutecznie utrudniały pracę liniom ofensywnym gospodarzy. Opieszałość Arki skutecznie wykorzystana została w ostatnich minutach spotkania. W minute po swoim wejściu na murawę stadionu w Gdyni drugiego gola dla wrocławian zdobył Igors Tarasovs, ustalając wynik meczu na 2:0. Chwilę później do bramki strzeżonej przez Steinborsa trafił jeszcze Musonda, jednak piłkarz z Zambii w momencie podania był na spalonym.

Arka Gdynia 0:2 Śląsk Wrocław (0:0)

Bramki: Łabojko 60', Tarasovs 88'

Arka: Steinbors - Olczyk (66' Zbozień), Marciniak, Maghoma, Deja (66' Siemaszko) - Nalepa, Marić, Vejinović, Jankowski (88' Stępień) - Kolev, Janota

Śląsk: Słowik - Golla, Mączyński, Hołownia, Celeban - Robak (90+2' Piech), Chrapek (86' Tarasovs), Cotra, Łabojko - Gąska (79' Musonda), Pich

Żółte kartki: Robak, Pich

Sędzia: Zbigniew Dobrynin