MotoGP - Argentyna: Marc Marquez najszybszy w kwalifikacjach

• Data publikacji: 30.03.2019, 20:00

Motocyklista Hondy pokonał okrążenie toru Autodromo Termas de Rio Hondo w czasie - 1:38.304. Drugi rezultat odnotował reprezentant Yamahy, Maverick Vinales (+0.154). Podium uzupełnił Andrea Dovizioso z Ducati (+0.164).

W Q1 przepustkę do finałowej części czasówki uzyskali Takaaki Nakagami oraz Pol Espargaro. Za niespodzianką można uznać odpadnięcie już na tym etapie rywalizacji Alexa Rinsa z Suzuki. W Q2 walka o pole position była bardzo interesująca. Ostatecznie Marquez zgarnął pole position, choć strata Vinalesa oraz Dovizioso nie była zbyt duża. Czwartym czasem legitymował się Valentino Rossi (+0.241). Pierwszą piątkę kwalifikacji uzupełnił bardzo dobrze radzący sobie w sesjach treningowych Jack Miller (+0.244). Szósty był Franco Morbidelli (+0.582). Za plecami Włocha uplasował się jego zespołowy partner, Fabio Quartararo (+0.593). Ósme pole startowe wywalczył Cal Crutchlow (+0.651). Dziewiąty czas odnotował Takaaki Nakagami (+0.734). Znacznie poniżej oczekiwań spisali się Danilo Petrucci oraz Jorge Lorenzo. Włoch zakończył dzisiejszą czasówkę na 10. miejscu (+0.789), zaś Hiszpan był najwolniejszy w Q2 (+1.216). Obu zawodników przedzielił Pol Espargaro, który uzyskał jedenasty rezultat (+1.185). Warto dodać, że czołowa dziesiątka zawodników zmieściła się w jednej sekundzie.

PEŁNE WYNIKI SESJI KWALIFIKACYJNEJ PRZED GP ARGENTYNY

Jutrzejszy wyścig o GP Argentyny rozpocznie się o godzinie 20:00 czasu polskiego.