Liga ASOBAL: Barcelona gubi punkty w Logroño

• Data publikacji: 30.03.2019, 20:41

La Rioja zremisowała na własnym parkiecie z Barceloną i została pierwszą drużyną w tym sezonie, której udało się zdobyć choćby punkt w starciu z zespołem Kamila Syprzaka. Katalończycy już przed tym spotkaniem zapewnili sobie swój 26. tytuł mistrza kraju.

Barcelona, która przyjechała do Logroño już jako zwycięzca Liga ASOBAL w tym sezonie, nie musiała niczego udowadniać. W dotychczasowych 23 kolejkach goście odnieśli komplet zwycięstw i zgodnie z planem, po raz dziewiąty z rzędu, wygrali ligę. Dla gospodarzy tego meczu każdy punkt w tabeli jest na wagę złota. La Rioja toczy zaciętą walkę z co najmniej czterema innymi zespołami o wicemistrzostwo Hiszpanii. Pierwsza połowa przeszła najśmielsze oczekiwania miejscowych kibiców. Ich zespół wyszedł na prowadzenie w pierwszej minucie meczu i z czasem konsekwentnie je powiększał. Po 30. minutach La Rioja schodziła do szatni prowadząc aż pięcioma bramkami z wielką Barceloną. Druga część gry także rozpoczęła się obiecująco dla gospodarzy. Co prawda goście ruszyli do odrabiania strat, ale zespół z Logroño nie zamierzał wypuścić tego zwycięstwa z rąk. Barcelona posiada jednak bardzo mocną ławkę rezerwowych i to okazało się kluczowe. La Rioja z czasem popełniała coraz więcej błędów, a każdy z nich był bezlitośnie wykorzystywany przez gości z Katalonii. Na osiem minut przed końcem spotkania na tablicy widniał remis 25:25 i gospodarze stanęli przed widmem porażki. Trzy minuty później, po bramce Kamila Syprzaka, to Barcelona po raz pierwszy wyszła na prowadzenie w tym spotkaniu. Po tym trafieniu ekipa z Logroño zdobyła się na ostatnie kilka minut maksymalnego wysiłku. Najpierw doprowadziła do wyrównania, a w ostatniej akcji meczu stanęła przed szansą na zainkasowanie kompletu punktów, jednak piłka po rzucie Erica Balenciagi trafiła jedynie w poprzeczkę. Remis nic nie zmienia w sytuacji Barcelony, która już do końca sezonu będzie znajdowała się na czele tabeli, ale w przypadku La Rioja ten jeden punkt oznaczał utrzymanie się na trzecim miejscu, tuż za plecami CD Bidasoa Irun.

La Rioja 28:28 Barcelona