Lotto Ekstraklasa: remis w Kielcach, bezbarwny Lech

• Data publikacji: 30.03.2019, 22:26

Ostatni sobotni mecz 27. kolejki Lotto Ekstraklasy rozgrywany był w Kielcach. Po nudnym i bezbarwnym spotkaniu padł remis 0:0.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia złocisto-krwistych. W piątej minucie znakomitą okazję na strzelenia gola miał Kovacević, ale z pięciu metrów uderzył obok bramki. Z każdą kolejną minutą tempo gry było coraz gorsze. Wymowne jest to, że do przerwy oglądaliśmy zaledwie jeden celny strzał, który na dodatek nie sprawił większego kłopotu Buriciowi. W drugiej połowie bliżej strzelenia gola także byli kielczanie. W 60. minucie z kilkunastu metrów uderzał Pućko, ale jego próba została zablokowana przez Vujadinovicia. W końcowych minutach żadnej z drużyn nie udało się zadać decydującego ciosu i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Korona Kielce - Lech Poznań 0:0

Korona Kielce: Hamrol – Rymaniak, Kovacević, Márquez, Gardawski – Petrak, Żubrowski, Kosakiewicz, Arveladze (69' Soriano), Forbes – Pucko (86' Jukić)

Lech Poznań: Burić – Gumny, Janicki, Vujadinović, Tomasik – Radut (68' Jóźwiak), Trałka, Gajos, Makuszewski (83' Kostewycz), Tiba (67' Jevtić) – Gytkjaer

żółte kartki: Arveladze - Gajos, Janicki, Trałka

sędziował: Piotr Lasyk