La Liga: pogrom na Estadio de Mendizorrotza

• Data publikacji: 30.03.2019, 22:47

W spotkaniu 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Atletico Madryt zwyciężyło na wyjeździe Deportivo Alaves 4:0. Bramki dla Los Colchoneros zdobywali Saul, Diego Costa, Morata oraz Thomas. Podopieczni Diego Simeone pozostają wiceliderem tabeli, z dziesięcioma punktami straty do Barcelony. Deportivo Alaves zajmuje piątą lokatę.

Początek spotkania był znakomity w wykonaniu Atletico. W pierwszym kwadransie goście dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie golkipera ekipy z Vitorii. Już w 5. minucie drużynę Los Colchoneros na prowadzenie wyprowadził Saul. Pomocnik przyjezdnych otrzymał dokładne podanie od Griezmanna i w sytuacji na sam pokonał bramkarza Alaves. Pomocnik Atleti miał trochę szczęścia, bowiem piłka po jego uderzeniu przeleciała między nogami Pacheco. W 11. minucie drużyna Diego Simeone prowadziła już różnicą dwóch trafień. Kapitalnie z siedemnastu metrów przymierzył Diego Costa. Piłka znalazła się w prawym rogu bramki miejscowych. Pacheco był w tej sytuacji bez szans. W kolejnych minutach Atletico kontrolowało poczynania na boisku. Co prawda Alaves starało się atakować, lecz, oprócz sytuacji Brasanaca, gospodarzom nie udało się poważniej zagrozić bramce Oblaka. Na przerwę goście z Wanda Metropolitano schodzili z pewnym prowadzeniem 2:0.

W drugiej połowie meczu Atletico nie pozwalało swoim rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Goście skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, jednocześnie wyprowadzając groźne kontry. Dwie z nich zakończyły się golami. Po upływie niespełna godziny gry na listę strzelców wpisał się Alvaro Morata. Lemar zagrał idealnie w tempo do napastnika Los Colchoneros, ten stanął oko w oko z Pacheco i z dużym spokojem umieścił futbolówkę w siatce. Chrapkę na gola miał także Griezmann, lecz jego strzał zdołał wybronić golkiper Alaves. Wynik spotkania ustalił w 84. minucie Thomas. Pomocnik Atletico przepięknym uderzeniem zza szesnastki umieścił piłkę w prawym okienku bramki gospodarzy.

Po wpadce na Estadio San Mames (porażka z Athletikiem 0:2) drużyna Diego Simeone powróciła na zwycięską ścieżkę. Z kolei Deportivo Alaves trzeci raz z rzędu w lidze nie potrafiło wygrać na własnym boisku.

Deportivo Alaves - Atletico Madryt 0:4 (0:2)

Bramki: Saul 5', Costa 11', Morata 59', Thomas 85'

Alaves: Pacheco - Duarte, Ely, Laguardia, Navarro - Jony, Pina (68' Wakaso), Manu Garcia, Brasanac (58' Inui) - Calleri (73' Twumasi), Guidetti

Atletico: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin, Filipe Luis - Koke, Thomas, Saul - Griezmann (77' Correa), Morata (62' Kalinić), Costa (46' Lemar)

Żółte kartki: Pina 50', Manu Garcia 57' - Lemar 55', Juanfran 88'

Sędzia: Mario Melero Lopez