La Liga: Valencia górą w hicie kolejki

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 31.03.2019, 18:51

Zwycięstwem Valencii 1:0 z Sevillą zakończył się hit 29. kolejki hiszpańskiej La Liga. Gola na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Dani Parejo.

Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan zmierzyły się zespoły walczące o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Przed dzisiejszym meczem Sevilla plasowała się tuż przed Valencią, wyprzedzając ją o trzy punkty. W rywalizacji o najlepszą czwórkę pozostają jeszcze m.in. Getafe i Deportivo Alaves.

Z powodu licznych kontuzji obie ekipy nie mogły zaprezentować się dzisiaj w pełnych składach. Po stronie gospodarzy zabrakło Czecha Tomasa Vaclika, obrońcy Sergio Escudero oraz pomocnika Pablo Sarabii. Trener gości nie mógł skorzystać z usług Francisa Coquelina i Cristiano Picciniego.

Spotkanie rozpoczęło się od ostrożnej gry obu ekip. Przez pierwsze minuty trwało wzajemne badanie się. W 12. minucie w okolicach pola karnego faulował stoper Sevilli Ibrahim Amadou. Do rzutu wolnego podszedł Dani Parejo, ale uderzył bardzo niecelnie. Kilkanaście minut później swoją szanse otrzymali piłkarze Sevilli. Munir El Haddadi dostał precyzyjne podanie i w sytuacji sam na sam z golkiperem Valencii został zatrzymany przez Neto. Tuż przed przerwą Ever Banega sfaulował rywala w polu karnym i sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Parejo i pewnym strzałem w lewy dolny róg bramki dał prowadzenie Valencii.

Po przerwie goście mogli podwyższyć prowadzenie, kiedy to piłka po strzale Kevina Gameiro oraz interwencji bramkarza zatrzymała się na poprzeczce. Kolejne minuty upłynęły pod dyktando Sevilli, ale podopieczni Camino Capparosa nie potrafili dopiąć swego. Swoje szanse zmarnowali Wissam Ben Yedder, Franco Vazquez czy Jesus Navas. Ten pierwszy tuż przed końcem spotkania miał jeszcze jedną okazję. Doskonale przyjął piłkę, ale również tym razem nie zdołał pokonać Neto.

Ostatecznie mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Valencii. Dzięki temu rezultatowi drużyna z Estadio Mestalla wyprzedziła swoich dzisiejszych rywali w tabeli. Obie ekipy mają po 43 "oczka" i tracą po dwa punkty do miejsca premiującego awansem do Ligi Mistrzów.

Sevilla FC - Valencia CF 0:1 (0:1)

Bramka: Daniel Parejo (45-karny)

Sevilla: Diaz Sanchez - Wober, Carrico, Mercado (26' Gomez) - Promes (67' Gil), Gonalons, Amadou (46' Vazquez), Navas - Banega - El Haddadi, Ben Yedder

Valencia: Neto - Wass, Garay, Gabriel, Gaya - Soler (79' Torres), Parejo, Kondogbia, Guedes (46' Cheryshev), Rodrigo, Gameiro (75' Mina)

Żółte kartki: El Haddadi 58', Vazquez 72', Banega 90' - Wass 90+2'

Sędzia: Jose Luis Gonzalez Gonzalez