Słaby występ polskich wioślarzy na MEJ

• Data publikacji: 27.05.2018, 14:54

Bardzo słabo zaprezentowali się polscy wioślarze na Mistrzostwach Europy Juniorów rozgrywanych we francuskim Grevelines. Żadnej polskiej osadzie nie udało się stanąć na podium, a tylko dwóm udało się awansować do finału A.

W dzisiejszych półfinałach oglądaliśmy dwie polskie osady. W półfinale dwójek podwójnych mężczyzn wystąpili Patryk Szymendera i Dawid Rozankiewicz. Polacy zajęli dopiero piąte miejsce i musieli zadowolić się finałem pocieszenia. Męska czwórka podwójna, w składzie Płomiński, Domeradzki, Glonek i Kasparek, w swoim wyścigu zajęła trzecie miejsce i awansowała do finału, w którym z czasem 6:38.96 zajęła piąte miejsce. Również w finale A wystąpiła polska ósemka w składzie (Kaczmarek, Kempa, Pietrasiak, Jackowiak, Wanat, Józefowicz, Januszewski, Górka, Opasiński). Polacy zajęli jednak dopiero piąte miejsce.

W finałach B wystąpiły trzy polskie osady. Czwórka podwójna, w składzie Pawlak, Chrzanowska, Streng, Strybel, zajęła trzecie miejsce, uznając wyższość Holenderek i Dunek. Szymendera i Rozankiewicz po nieudanym występie w półfinale, w finale B zajęli czwarte miejsce, przegrywając ze Słoweńcami, Francuzami i Austriakami. Polska dwójka podwójna w składzie Weronika Kaźmierczak / Aleksandra Rojek w finale B zajęła trzecie miejsce, przegrywając z Rumunkami i Dunkami.