Podsumowanie Fortuna 1.Ligi: GKS Katowice gromi na wyjeździe

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 31.03.2019, 20:07

GKS Katowice rozgromił na wyjeździe Odrę Opole aż 0:4 w najbardziej owocnym w bramki meczu 26. Kolejki Fortuna 1.Ligi. Zwycięstwo dało kolejny zastrzyk nadziei zespołowi ze Śląska, który coraz większymi krokami zbliża się do opuszczenia strefy spadkowej.

Odra Opole 0:4 GKS Katowice

27’ David Anon, 28’ Paweł Baranowski (sam.), 34’ Tymoteusz Puchacz, 79’ Adrian Błąd

Nie tak opolanie wyobrażali sobie mecz z przedostatnią drużyną w tabeli. GKS Katowice wygrał co prawda ostatnio w derbach Śląska, jednak nic nie zapowiadało aż takiego obrotu spraw. Od 27, przez 10 kolejnych minut katowiczanie zdołali strzelić trzy bramki. Dwie żółte kartki zdobył też w tym okresie Jakub Habusta. To jednak nie odmieniło losów meczu. Ślązacy dalej kontrolowali przebieg gry i przypieczętowali zwycięstwo bramką Adriana Błęda w 79. minucie. Dzięki triumfowi piłkarze z Katowic zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty. Z dorobkiem 24 oczek tracą do bezpiecznego miejsca już tylko cztery punkty i niewykluczone, że zdołają uchronić się jeszcze przed spadkiem.

Stomil Olsztyn 1:1 GKS Jastrzębie-Zdrój

38’ Szymon Sobczak – 90+6’ Adam Wolniewicz

Jak wiadomo nie od dziś Stomil oprócz walki z przeciwnikami musi radzić sobie z trudną sytuacją finansową. Piłkarze z Olsztyna za nic sobie jednak mają nie najlepsze położenie klubu. W wiosennych zmaganiach ekipa Piotra Zajączkowskiego nie przegrała jeszcze meczu. Minionego weekendu mogła wygrać kolejne spotkanie po zimowej przerwie. Na drodze do takiego obrotu spraw stanął jednak Adam Wolniewicz, a właściwie jego gol w ostatniej minucie doliczonego gry. Bramka napastnika jastrzębian nieco popsuła humory w Olszynie, jednak dorobek punktowy Stomilu na wiosnę jest lepszy niż zadowalający.

Komplet wyników 26. kolejki Fortuna 1.Ligi:

GKS Tychy 1:0 Bytovia Bytów

12’ Łukasz Grzeszczyk

Raków Częstochowa 1:0 Garbarnia Kraków

35’ Andrzej Niewulis

Chojniczanka Chojnice 1:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

78’ Damian Piotrowski – 71’ Piotr Wlazło (k.)

Sandecja Nowy Sącz 2:1 Warta Poznań

8’ Dominik Kun, 56’ Michal Piter-Bucko (k.) – 70‘ Wojciech Fadecki

Wigry Suwałki 0:1 Stal Mielec

24‘ Bartosz Nowak

Puszcza Niepołomice 3:0 Chrobry Głogów

13’ Piotr Stawarczyk (k.), 71’ Marcin Orłowski, 75’ Łukasz Szczepaniak

ŁKS Łódź 3:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

18’ Patryk Bryła, 42’ Bartłomiej Kalinkowski, 59’ Rafał Kujawa