MotoGP - Argentyna: Marc Marquez bezkonkurencyjny na Autodromo de Rio Hondo

• Data publikacji: 31.03.2019, 21:15

Aktualny mistrz świata odniósł pewne zwycięstwo w drugim wyścigu sezonu 2019. Za Hiszpanem linię mety minął Valentino Rossi z Yamahy (+9.816). Podium uzupełnił zawodnik Ducati, Andrea Dovizioso (+10.530). Marquez został nowym liderem klasyfikacji generalnej bieżącej kampanii MotoGP.

Motocyklista Hondy od samego początku był poza zasięgiem reszty stawki. Hiszpan systematycznie powiększał swoją przewagę nad rywalami. Za plecami mistrza świata toczyła się zacięta rywalizacja między Valentino Rossim i Andreą Dovizioso. Walka dwóch włoskich zawodników o drugie miejsce trzymała w napięciu do samego końca. Ostatecznie górą z tej potyczki wyszedł motocyklista Yamahy. Rossi na ostatnim okrążeniu poradził sobie ze swoim rodakiem i minął linię mety za Marquezem.

Do końca o miejsce tuż za podium rywalizowało troje zawodników. Czwartą pozycję zajął Jack Miller (+12.140). Pierwszą piątkę uzupełnił Alex Rins (+12.563). Hiszpan może być zadowolony z dzisiejszego rezultatu, po wczorajszych, słabych kwalifikacjach. Danilo Petrucci długo utrzymywał czwartą lokatę, jednak ostatecznie musiał zadowolić się szóstym miejscem (+13.750). Z Argentyny bogatszy o dziewięć punktów wyjedzie Takaaki Nakagami (+18.160). Ósmy był Aleix Espargaro (+25.292) przed swoim bratem Polem (+25.679). Czołową "10" wyścigu uzupełnił Miguel Oliveira (+25.855).

Na jedenastym miejscu został sklasyfikowany Jorge Lorenzo (+27.497). Dwunastą pozycję zajął Cal Crutchlow (+31.398). Zdaniem sędziów Brytyjczyk popełnił falstart, wskutek czego został ukarany przejazdem przez aleję serwisową. W tym momencie 34-latek stracił szansę na dobry wynik. Trzynasty był Francesco Bagnaia (+32.893) przed Johannem Zarco (+33.372). Punktowaną "15" zamknął niespodziewanie Hafizh Syahrin (+35.545) przed Andreą Iannone (+38.238).

Wyścigu nie ukończyło sześciu zawodników: Quartararo, Vinales, Morbidelli, Mir, Rabat oraz Abraham.

W klasie Moto2 triumfował Lorenzo Baldassarri. W kategorii Moto3 najszybszy okazał się Jaume Masia.