La Liga: wymęczone zwycięstwo Realu Madryt

• Data publikacji: 31.03.2019, 23:00

W meczu zamykającym 29. kolejkę hiszpańskiej ekstraklasy, podopieczni Zinedine'a Zidane'a pokonali u siebie Huescę 3:2. Zwycięstwo Królewskim zapewnił w 89. minucie Benzema. Ponadto bramki dla Realu zdobywali Isco oraz Ceballos. Po stronie gości na listę strzelców wpisali się Cucho oraz Etxeita. Los Blancos zajmują w lidze trzecią lokatę, z dwoma punktami straty do Atletico. Z kolei Huesca zamyka ligową tabelę. Do bezpiecznej strefy drużyna Jaime Ramosa traci siedem "oczek".

Niedzielna potyczka wybornie rozpoczęła się dla Hueski. Już w 3. minucie goście z El Alcoraz objęli prowadzenie. Futbolówkę na lewej stronie boiska stracił Nacho. Avila zagrał do niepilnowanego na dziesiątym metrze Cucho, a ten strzałem z pierwszej piłki, w lewy róg bramki pokonał golkipera Królewskich. Zaskoczeni takim obrotem sprawy gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 25. minucie stan rywalizacji wyrównał Isco. Pomocnik Realu z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w bramce, po przytomnym zagraniu Brahima Diaza. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy inicjatywę posiadali piłkarze z Madrytu, ale to podopieczni Jaime Ramosa stworzyli sobie dwie klarowne okazje do zdobycia gola. Na uderzenie z woleja zdecydował się Ezequiel Avila, z którym sporo problemów miał Luca Zidane. Najbliżej powodzenia przyjezdni byli w 45. minucie. W roli głównej ponownie wystąpił Avila. Napastnik Hueski przejął piłkę w polu karnym i długo się nie namyślając, uderzył w kierunku bramki. Futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Po zmianie stron do ataku ruszyli piłkarze ze stolicy Hiszpanii. Nieprzyjemny strzał Benzemy zdołał wybronić Santamaria. W 62. minucie Los Blancos zdobyli drugiego gola. Gareth Bale dośrodkował futbolówkę z prawej strony boiska w pole karne do ustawionego na dalszym słupku Benzemy. Francuz zgrał piłkę w tempo do wbiegającego Ceballosa, a ten z najbliższej odległości pokonał golkipera rywali. W 70. minucie trzecią bramkę dla Realu Madryt powinien strzelić Bale, jednak spudłował z najbliższej odległości. Niewykorzystana "setka" Walijczyka szybko zemściła się na gospodarzach. W 74. minucie goście doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się Etxeita. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do wicemistrzów Hiszpanii. W 89. minucie trzy punkty Los Blancos zapewnił Benzema. Były napastnik Olympique Lyon kapitalnie przymierzył z trzynastu metrów, w prawy róg bramki.

Królewscy odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, aczkolwiek trzeba przyznać, że beniaminek postawił drużynie Zidane'a trudne warunki. Huesca przegrała trzecie kolejne spotkanie w La Liga i jej sytuacja w tabeli staje się coraz bardziej dramatyczna.

Real Madryt - SD Huesca 3:2 (1:1)

Bramki: Isco 25', Ceballos 62', Benzema 89' - Cucho 3', Etxeita 74'

Real: Zidane - Marcelo, Ramos, Nacho, Odriozola - Ceballos, Llorente (79' Mariano Diaz), Isco (75' Valverde) - Brahim Diaz (64' Lucas Vazquez), Bale, Benzema

Huesca: Santamaria - Herrera, Etxeita, Mantovani, Pulido, Galan - Rivera (78' Juanpi), Musto, Gomez - Avila (63' Enric), Cucho (82' Gallar)

Żółte kartki: Nacho 66' Pulido 48', Musto 51'

Sędzia: Xavier Estrada Fernandez