Ligue 1: niesamowite 7 minut OSC Lille, wygrana PSG

• Data publikacji: 31.03.2019, 22:53

PSG pokonało 0:1 na wyjeździe FC Toulouse po golu Kyliana Mbappe. W innym spotkaniu 30. kolejki, OSC Lille wygrało 3:2 z FC Nantes. Drużyna z Lille przegrywała już 0:2, ale strzeliła trzy gole w 7 minut, dzięki czemu przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Kilka godzin przed meczem PSG swoje spotkanie odbyli gracze OSC Lille z FC Nantes. Był to pojedynek znacznie bardziej emocjonujący, bowiem w zaledwie 14 minut goście przeszli drogę z piekła do nieba. Najpierw w 55. minucie do siatki trafił Eysseric, który wykorzystał rzut karny. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0, kiedy to gola zdobył Coulibaly. Wtedy jednak piłkarze OSC Lille wzięli się do roboty, a sygnał do ataku dał Rafael Leao, który wszedł na boisko w 59. minucie. Chwilę potem trafił do siatki. W 68. minucie jedenastkę na gola zamienił Nicolas Pepe, a 50 sekund później Jonathan Bamba wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Trzeba przyznać, że OSC Lille pokazało pazur, a come-back w wykonaniu piłkarzy może robić wrażenie. W 83. minucie Eysseric mógł jeszcze wyrównać stan spotkania, ale zmarnował rzut karny.

PSG po odpadnięciu z Ligi Mistrzów właściwie zakończyło już dla siebie sezon. Rozgrywki ligowe są niemal przesądzone, bowiem po dzisiejszym zwycięstwie z Toulouse, paryżanie mają 20 punktów przewagi nad OSC Lille. Ekipa z północnej Francji ma do rozegrania już tylko 8 meczów, w których może zdobyć maksymalnie 24 punkty, dlatego najprawdopodobniej w najbliższych kolejkach straci nawet matematyczne szanse na mistrzostwo. PSG jednak bardzo męczyło się w Tuluzie. Gracze Thomasa Tuchela nie mogli zdobyć prowadzenia aż do 74minuty meczu. Wtedy to gola zdobył niezawodny Kylian Mbappe. Młody Francuz przyjął dośrodkowanie Kehrera i bez zastanowienia oddał strzał na bramkę z 15. metrów. Jest to już 27 gol Mbappe w lidze, razem z asystami ma 32 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej. Ponadto 20-latek posiada aż dziewięć trafień więcej niż drugi w tabeli Nicolas Pepe. Były gracz AS Monaco ma już niemal pewny Złoty But. Paryżanie jednak już wcześniej trafili do siatki, a dokładniej w 34. minucie, kiedy to Marquinhos pokonał bramkarza. Sędzia Amaury Delerue jednak zdecydował się zobaczyć powtórkę na monitorze VAR i zmienił swoją decyzję, cofając trafienie dla PSG. Trzeba przyznać, że w obecnym sezonie asystent wideo ma sporo do powiedzenia w Ligue 1 i nie pierwszy raz zmienia oblicze meczu. Piłkarze z Paryża musieli przez to jeszcze bardziej się wysilić ponieważ Toulouse nie zamierzał dzisiaj stracić ważnych punktów. Tak czy siak mistrzowie Francji odnieśli minimalne zwycięstwo i pewnie kroczą po kolejny tytuł.

Wyniki 30. kolejki Ligue 1:

Stade Rennes - Olympique Lyon 0:1 (0:0)

86' Terrier

Olympique Marsylia - SCO Angers 2:2 (2:1)

4', 16' Balotelli - 36', 77' (oba rzuty karne) Mangani

FC Nantes - OSC Lille 2:3 (0:0)

55' (rzut karny) Eysseric, 57' Coulibaly - 62' Leao, 68' (rzut karny) Pepe, 69' Bamba

AS Monaco - SM Caen 0:1 (0:1)