PGNiG Superliga kobiet: MKS Perła Lublin dogoniła Metraco Zagłębie Lubin

• Data publikacji: 01.04.2019, 12:59

Za nami pierwsze mecze rundy play-off i play-out w PGNiG Superlidze kobiet. Piłkarki z Lublina zrównały się w tabeli z Metraco Zagłębiem Lubin, a UKS PCM Kościerzyna jest coraz bliżej spadku.

Energa AZS Koszalin 21:24 MKS Perła Lublin

Początek spotkania był dobry w wykonaniu lublinianek, które szybko wyszły na bezpieczne prowadzenie. Z biegiem czasu gospodynie zaczęły jednak odrabiać straty i zdołały doprowadzić do wyrównania. W końcówce pierwszej połowy, Energa AZS wykorzystała nieskuteczność rywalek i na przerwę schodziła z trzy-bramkowym zapasem - 12:9. Po zmianie stron przyjezdne wzięły się mocno do pracy i w 42. minucie znów było po równo - 14:14. Do ostatnich trzech minut meczu walka na parkiecie była niezwykle zacięta. Akcja za akcję, bramka za bramkę. Wtedy też, piłkarki MKS-u Perły zdobyły trzy bramki z rzędu i zakończyły spotkanie zwycięstwem - 24:21.

Pogoń Baltica Szczecin 29:29 KPR Gminy Kobierzyce (31:33 k.)

Metraco Zagłębie Lubin 27:27 EKS Start Elbląg (32:31 k.)

KPR Jelenia Góra 27:22 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

KPR Ruch Chorzów 28:28 UKS PCM Kościerzyna (32:30 k.)