Czeski mikst najlepszy w Sofii

• Data publikacji: 27.05.2018, 16:26

Triumfem Czechów zakończyły się zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Sofii. Zmagania sztafet mieszanych wygrali Eliska Pribylova i Jan Kuf.

Pływanie wygrali Japończycy - Misaki Uchida i Tomoya Miguchi z czasem 1:55,81. Drudzy Rosjanie - Ksenia Frałcowa i Daniła Gławatskich byli 1,40 s wolniejsi, natomiast trzeci Irlandczycy - Natalya Coyle i Arthur Lanigan-O'Keeffe stracili do zwycięzców 2,57 s.

Szermierkę wygrali Czesi Eliska Pribylova i Jan Kuf, którzy odnieśli 29 zwycięstw w rundzie wstępnej i triumfowali w rundzie bonusowej. Na drugim miejscu z wynikiem 28+0 uplasowali się Koreańczycy Sunwoo Kim i Changwan Seo, a na trzecim Białorusini Iryna Prasiancowa i Jaraslau Radziuk (26+0 wygranych). W tej samej kolejności te trzy pary zajmowały czołowe miejsca w klasyfikacji łącznej.

W jeździe konnej Czesi zaliczyli dwie zrzutki i przekroczyli o dwie sekundy normę czasu, ale mimo to utrzymali prowadzenie. Trzy zrzutki zanotowali Koreańczycy i Białorusini, jednak o ile Azjatom udało się zachować drugą pozycję, o tyle nasi wschodni sąsiedzi zrównali się punktowo z Japończykami, którzy zebrali jedenaście punktów karnych.

Do kombinacji Pribylova startowała dziewięć sekund przed Kim i dziewiętnaście przed Uchidą i Prasiancową. Już na pierwszym strzelaniu jednak do walki włączyła się też sztafeta egipska - Salma Abelmaksoud nie utrzymała wprawdzie trzeciej pozycji na pierwszym okrążeniu, wyprzedzona przez Prasiancową, która znalazła się też przed Kim, ale z drugiego strzelania wybiegła równo z Białorusinką. W tej kolejności zawodniczki dobiegły do strefy zmian, a ich partnerzy też nie wyprzedzali się do ostatniego okrążenia. Kuf miał dość wyraźną przewagę nad resztą stawki, aby dobiec do mety na pierwszym miejscu w spokojnym tempie, natomiast Radziuka dogonił Ahmed Elgendy i walczył z nim o drugie miejsce do ostatnich metrów, zdobywając ostatecznie srebro i spychając Białorusinów na najniższy stopień podium.

1. Eliska Pribylova/Jan Kuf (Czechy) 1448 pkt.
2. Salma Abdelmaksoud/Ahmed Elgendy (Egipt) 1436 pkt.