PlusLiga: Rzeszów pokonał GKS Katowice

• Data publikacji: 01.04.2019, 21:58

Kolejny baraż o awans w PlusLidze. Asseco Resovia i GKS Katowice zmierzyły się w swoim pierwszym meczu o siódme miejsce. W tej walce lepiej poradziła sobie ekipa z Rzeszowa , pokonując rywala 3:0.

Nie tylko play-offy trwają w najlepsze. Do gry wkroczyły również kluby, które rywalizują o lepsze miejsce. W barażu o awans spotkały się dziś Asseco i GKS. Drugi mecz rozegrają już w sobotę. Ten pojedynek lepiej rozpoczęli siatkarze z Katowic, którzy wysunęli się na kilkupunktowe prowadzenie (6:2). Rzeszowianie gonili wynik (6:8). Choć na początku trudno było im iść krok w krok za rywalami, to od stanu 7:10 udało im się doprowadzić do remisu, po czym zdobyli przewagę. Ekipy grały punkt za punkt, dopiero w końcówce Asseco odskoczyła na dwa oczka (24:22), wygrywając całego seta 25:22.

W drugiej odsłonie do połowy partii walka była wyrównana. Później to prowadząca w meczu drużyna zbudowała sobie solidną przewagę (18:13). Szybko doprowadzili do piłki setowej, którą mieli już przy stanie 24:17, a zapisali dwójkę na swoim koncie po zwycięstwie 25:18.
Trzeci set rozpoczął się tak samo jak poprzedni – od gry punkt za punkt. W połowie po raz kolejny wypracowali nadwyżkę (18:15), dociągając ją do końca i wygrywając całe spotkanie 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 3:0 (25:22 25:18 25:19)