PHL: Podhale wygrywa pierwszy mecz o brąz

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 02.04.2019, 21:17

Po porażce z Cracovią hokeistom katowickiego GKS-u pozostała tylko walka o brązowe medale. Zawodnikom ze stolicy Górnego Śląska nie będzie jednak łatwo stanąć na podium rozgrywek PLH, bo pierwszy mecz przed własną publicznością z nowotarskimi Szarotkami przegrali.

Wynik 2:3 dla gości może wskazywać na wyrównane spotkanie, jednak krążek najpierw wpadał do siatki katowiczan, pomimo ich dosyć wyraźnej przewagi w strzałach na bramkę rywali. Goście dosyć szybko, bo już w czwartej minucie otworzyli wynik spotkania, kiedy to błąd miejscowej obrony wykorzystał Krystian Dziubiński. Gospodarze starali się potem doprowadzić do wyrównania wyniku, ale nic z tego nie wynikało. Na domiar złego w końcówce pierwszej tercji Maciej Urbanowicz pobił Oscara Jaśkiewicza, za co otrzymał karę meczu i na lodzie już się nie pojawił.

Druga bramka dla Podhala padła znów w początkowej fazie drugiej części gry. Strzał z daleka Mrugały odbił Lindskoug, z bliska dobił jednak Wielkiewicz, czym podwyższył prowadzenie gości na 2:0. Ten gol trochę podłamał hokeistów GKS-u, którzy przez pewien czas grali bez pomysłu. W ostatniej minucie drugiej tercji swoje panowanie na tafli kolejnym trafieniem podkreślili za to nowotarżanie. W tamtym momencie na lodzie było po czterech zawodników w każdej drużynie, bo kary odbywali jednocześnie Jaszyn i Mrugała, a autorem bramki po kontrze Szarotek był Zapała, który wykorzystał podanie Kolusza.

GKS wciąż na różne sposoby starał się znaleźć sposób na przełamanie strzeleckiej niemocy. Skutecznie utrudniał to m.in. bramkarz Nowego Targu Przemysław Odrobny, który w całym meczu wyłapał aż 34 strzały rywali. Po raz pierwszy skapitulował w 54. minucie, kiedy to z bliska pokonał go Devecka (Katowice grały wtedy w przewadze 5:4). Gospodarze zdołali jeszcze w na dwie minuty przed końcem za sprawą trafienia Tuhkanena zbliżyć się na jedno trafienie do Podhala, ale wynik nie uległ już zmianie i w "Satelicie" zwycięstwem cieszyli się goście, którzy prowadzą w play-off 1:0.

Tauron KH GKS Katowice - Tatry Ski Podhale Nowy Targ 2:3 (0:1, 0:2, 2:0) - stan rywalizacji 0:1,

0:1 Krystian Dziubiński,

0:2 Filip Wielkiewicz,

0:3 Krzysztof Zapała,

1:3 Dusan Devecka,

2:3 Niko Tuhkanen.