Lotto Ekstraklasa: podział punktów w Lubinie

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 02.04.2019, 22:26

W meczu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmowało na własnym stadionie Górnika Zabrze. Na gola Mateusza Matrasa dla zabrzan odpowiedział Bartłomiej Pawłowski, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Początek meczu to nieco więcej posiadania piłki przez piłkarzy Górnika. Posiadania, które nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Od 15 minuty inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Dużo wolnych sektorów na boisku, a co za tym idzie dużo biegania, nie oznaczało okazji do celnych strzałów. Tych w pierwszej połowie było jak na lekarstwo. Minimalna przewaga Zagłębia zarysowywała się z minuty na minutę. W 26. minucie bramkę zdobył nawet Bartłomiej Pawłowski, jednak gol nie został uznany. Jego kolega z drużyny – Jakub Mares – przeszkadzał bowiem w interwencji  bramkarzowi gości.

W drugiej części gry przewaga Zagłębia była już zdecydowana. Przed szansę na zdobycie bramki stanął między innymi czeski napastnik Zagłębia, któremu piłkę idealnie wyłożył Pawłowski. Bezbramkowy wynik utrzymał się też po strzale z rzutu walnego Filipa Starzyńskiego w 64. minucie. Blisko upragnionego gola byli też główkujący Czerwiński czy ponownie próbujący Mares. Niewykorzystane sytuacje, zgodnie ze słynnym piłkarskim porzekadłem, zemściły się na gospodarzach. Najpierw groźny strzał Żurkowskiego wybronił Forenc, ale chwilę później bramkarz Miedziowych musiał wyciągać już piłkę z siatki po uderzeniu Matrasa.

Gorszy piłkarsko Górnik nie za długo utrzymał się na prowadzeniu. Poddenerwowani podopieczni trenera van Daela rzucili się do ataku i już cztery minuty po golu dla zabrzan, wynik dla lubinian otworzył Pawłowski, wykorzystując podanie Jagiełły. Zagłębie próbowało jeszcze powalczyć o gola na wagę zwycięstwa, ale stan na tablicy wyników nie zmienił się do ostatniego gwizdka sędziego Szczecha.

Zagłębie Lubin 1:1(0:0) Górnik Zabrze

Bramki: Matras 79’ – Pawłowski 83’

Zagłębie Lubin: Forenc – Oko, Dąbrowski, Guldan, Czerwiński (70’ Tosik) – Slisz, Jagiełło – Dziwniel (82’ Pakulski), Starzyński, Pawłowski – Mares

Górnik Zabrze: Chudy – Gryszkiewicz, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulić – Matras – Jimenez (89’ Arnarson), Żurkowski, Gvila (57’ Ambrosiewicz), Mystakidis (64’ Zapolnik) – Angulo

Żółte kartki: Oko, Dziwniel - Zapolnik

Sędzia: Łukasz Szczech