Montpellier zwycięzcą Ligi MIstrzów

• Data publikacji: 27.05.2018, 20:15

Zespół Montpellier został zwycięzcą Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. We francuskim finale drużyna ta pokonała 32:26 Nantes. Trzecie miejsce zajęło PSG.

Przed początkiem rozgrywek trudno było wytypować, że w finale Ligi Mistrzów zagrają szczypiorniści z Nantes i Montpellier. Po wyrównanym początku finału, Montpellier wyszło na prowadzenie 10:7. Do przerwy podopieczni Patrica Canayera prowadzili 16:13. Tuż po przerwie Nantes wyrównało, ale Montpellier ponownie objęło nieznaczne prowadzenie. Na niewiele ponad 10 minut przed końcem Nantes znowu doprowadziło do remisu. Końcówka należała do zawodników Montpellier.

Od stanu 24:24 Montpellier rzuciło 5 bramek i praktycznie było pewne zwycięstwa. Ostatecznie szczypiorniści z Montpellier wygrali 32:26 i po raz drugi w historii wygrali Ligę Mistrzów. Wygrali wcześniej w sezonie 2002/03. Wówczas również trenerem tego zespołu był Patrice Canayer. Montpellier rozgrywki w tym sezonie rozpoczęło od grupy D, którą wygrało. Potem francuski zespół wyeliminował Ademar Leon i awansował do 1/8 finału. Do Final Four Montpellier trafiło po pokonaniu Barcelony i Flensburga. Szczypiorniści Montpellier sprawili wielką sensację, ale triumfowali zasłużenie.

Nantes - Montpellier 26:32 (13:16)

W meczu o trzecie miejsce Paris Saint Germain pokonało 29:28 Vardar Skopje. Przez większą część meczu obrońcy tytułu prowadzili, ale nie potrafili zbudować większej przewagi. PSG w końcówce rozstrzygnęło losy spotkania na swoją korzyść. Oznacza to, że na podium Ligi Mistrzów stanęły tylko zespoły z Francji. To pierwszy taki przypadek w historii rozgrywek.

PSG - Vardar 29:28 (14:15)