Serie A: Juventus coraz bliżej mistrzostwa i 20. bramka Piątka

• Data publikacji: 02.04.2019, 23:04

Juventus nie dał szans Cagliari i zwyciężył 2:0. Tym samym przybliżył się znacząco do mistrzostwa Włoch. AC Milan z Krzysztofem Piątkiem w składzie zremisował 1:1 z Udinese.

Milan przystępował do spotkania z Udinese z nadzieją zakończenia serii dwóch kolejnych porażek z ostatnich kolejek. Krzysztof Piątek liczył zaś na przełamanie i zbliżenie się w klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A do Fabio Quagliarelli.

W meczu z Sampdorią fatalny błąd już w pierwszej połowie popełnił Donnarumma, który zakończył się utratą jedynej bramki. Starcie z Udinese również zaczęło się dla młodego włoskiego bramkarza fatalnie, tym razem jednak z powodu kontuzji. Zastąpił go już w 11. minucie Pepe Reina. Gattuso w podstawowej jedenastce znalazł miejsce dla dwóch swoich napastników, a do pierwszego składu wrócił Paqueta, który również musiał przed przerwą opuścić boisko ze względu na uraz.

Pomimo takiego osłabienia to Milan wyszedł na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Piątka. Po dwóch meczach bez trafienia Polak na raty po dośrodkowaniu Cutrone pokonał w 44. minucie Juana Musso. To już 20. trafienie polskiego napastnika w tym sezonie Serie A. Współpraca napastników prowadziła do kolejnych okazji, jednak nie udało się gospodarzom podwyższyć prowadzenia.

Co nie udało się Milanowi, dało wyrównanie Udinese. W 65. minucie Rossoneri wykonywali rzut rożny na tyle niedokładnie, że goście wyprowadzili szybki kontratak zakończony bramką Kevina Lasagny. Świetnie całą akcję rozprowadził Seko Fofana. Choć podopieczni Gattuso rzucili się ponownie do ataku, to nie udało im się strzelić decydującej bramki i przedłużyli swoją serię bez zwycięstwa do trzech spotkań.

Krzysztof Piątek rozegrał pełne 90. minut, a Łukasz Teodorczyk całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

AC Milan - Udinese Calcio 1:1 (1:0)

Bramki: Piątek (44') - Lasagna (65')

Milan: Donnarumma (11' Reina) - Abate (67' Calabria), Romagnoli, Musacchio, Laxalt - Bakayoko, Biglia, Calhanoglu - Paqueta (41' Castillejo) - Piątek, Cutrone.

Udinese: Musso - Opoku, De Maio, Samir (46' Wilmot) - ter Avest (55' Okaka), Fofana, Behrami (76' Mandragora), Zeegelaar - De Paul, Lasagna, Pussetto

Sędziował: Luca Banti

Mecz z Cagliari Juventus rozpoczął bez kontuzjowanego Cristiano Ronaldo w wyjściowej jedenastce. W jego miejsce pojawił się młody Moise Kean, który od początku spotkania pokazał się z dobrej strony. Ujmą na honorze okraszoną żółtą kartką była sytuacja, kiedy chciał wymusić w 20. minucie rzut karny.

Pierwsze akcje pojedynku zapowiadały ciekawe widowisko, w którym gospodarze nie zamierzają odpuścić zespołowi z Turynu. Odważnie atakowali bramkę Wojciecha Szczęsnego, jednak nie potrafili zakończyć powodzeniem swoich akcji. Juventus odpowiedział na te zaczepki w 22. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Leonardo Bonucci skierował piłkę do bramki. Podobną sytuację kilka chwil później miał Matuidi, jednak futbolówka poleciała nad poprzeczką. Utrata gola podcięła skrzydła Cagliari, które nie było już tak odważne w swoich akcjach.

Po przerwie gospodarze zaczęli częściej atakować, jednak nadziewali się na kontry. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w 58. minucie, kiedy to dwóch obrońców, nie mogło poradzić sobie z Keanem. Sytuację wybronił bramkarz, który bez większych problemów złapał futbolówkę. Do listy dziesięciu kontuzjowanych zawodników dołączył Caceres, który miał problem z mięśniami. Cagliari dosyć często miało problem z dokładnością podań, co było wodą na młyn dla Juventusu.

Doskonałą sytuację na zdobycie bramki miał Pavoletti po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jednak piłka powędrowała nad poprzeczką Szczęsnego. Moise Kean podwyższył wynik spotkania w 85. minucie - po otrzymaniu podania w pole karne od Bentancura nie dał szans Cragno. W samej końcówce obie ekipy miały swoje szanse, jednak wynik nie uległ zmianie. Po tym zwycięstwie, Turyn potrzebuje już tylko trzech wygranych do zdobycia mistrzostwa Włoch.

Cagliari - Juventus 0:2 (0:1)

Bramki: Bonucci 22’, Kean 85'

Cagliari: Crangno – Srna, Ceppitelli, Pisacane, Lykogiannis, Ionita (Birsa 68'), Cigarinin, Farago (Padoin 76'), Barella, Pavoleti, Joao Pedro (Cerri 76')

Juventus: Szczęsny – Cheillini, Bonucci, Caceres (Bentancur 61'), De Sciglio, Can, Pjanić, Matuidi, Alex Sandro, Bernardeschi, Kean

Żółte kartki: Joao Pedro, Lykogiannis, Srna - Kean, Bernardeschi

Sędzia: Piero Giacomelli