Puchar Francji: sensacja w pierwszym półfinale

• Data publikacji: 02.04.2019, 22:59

Sensacyjnie zakończył się półfinał Pucharu Francji, w którym Stade Rennes wygrało z Olympique Lyon na wyjeździe 3:2 i zagra w wielkim finale krajowego pucharu.

Wielkim faworytem tego starcia byli gracze Olympique Lyon, którzy przeszli jak burza do półfinału, wygrywając z drużynami z Ligue 1 w poprzednich fazach turnieju. Stade Rennes z kolei tylko raz grało z drużyną z najwyższej ligi francuskiej - z OSC Lille. Poza tym mieli przeciwników z niższych stopni rozgrywkowych.

Spotkanie na początku nie porywało. Pierwsze groźne akcje przyszły w 34. i 36. minucie, kiedy to Nabil Fekir dwa razy próbował pokonać bramkarza, jednak Tomas Koubek sprostał zadaniu i wyszedł z tych sytuacji obronną ręką. Niewykorzystane okazje lubią się jednak mścić, bo już w 40. minucie M'Baye Niang wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Prawdziwa dawka emocji przyszła jednak dopiero w drugiej połowie. Piłkarze gospodarzy wzięli się za odrabienie strat i już w 47. minucie do siatki trafił Bertrand Traore. Olympique jednak nie cieszył się długo z remisu, ponieważ w 55. minucie Benjamin Andre głową skierował piłkę do bramki po rzucie rożnym. Stade Rennes nie zamierzało jednak odpuszczać i szukało kolejnych trafień. W 65. minucie Niang był o centymetry od drugiego gola, cztery minuty później blisko był również Hatem Ben Arfa. Stade Rennes przeważało i wydawało się, że kapitulacja Lopesa wisi w powietrzu. W 75. minucie zakotłowało się jednak w polu karnym gości, kiedy to jeden z zawodników z Rennes zagrał ręką. Sędzia skorzystał jeszcze z wideoweryfikacji i wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Moussa Dembele. Dzięki temu gospodarze mogli jeszcze liczyć na korzystny rezultat w tym spotkaniu. Ich marzenia zweryfikował jednak Ramy Bensebaini, który w 81. minucie przejął piłkę przed polem karnym i uderzył mocno w prawy dolny róg bramki. Strzał był poza zasięgiem Anthony'ego Lopesa i tym samym bramkarz Lyonu musiał wyciągnąć futbolówkę z siatki. Stade Rennes utrzymało minimalne prowadzenie do końca i po końcowym gwizdku stało się pierwszym finalistą Pucharu Francji.

Jutro poznamy drugiego uczestnika finału. Mecz PSG - Nantes rozpocznie się o godzinie 21.

Olympique Lyon - Stade Rennes 2:3 (0:1)

47' Traore, 76' Dembele (rzut karny) - 40' Niang, 55' Andre, 81' Bensebaini

Lyon: Lopes - Marcal, Denayer, Marcelo, Dubois - Tousart (69' Depay), Aouar, Ndombele, Fekir - Dembele (86' Terrier), Traore (87' Cornet)

Rennes: Koubek - Zeffane, Nyamsi, Mexer, Bensebaini - Grenier, Andre, Sarr, Ben Arfa, Bourigeaud - Niang (86' Gelin)

Kartki: 67' Dubois - 52' Mexer, 69' Ben Arfa, 75' Grenier