PGNiG: Orlen Wisła Płock lepsza od Puław

• Data publikacji: 03.04.2019, 21:48

Górnik Zabrze zmiótł z parkietu Zagłębie Lubin w 26. kolejce PGNiG Superligi mężczyzn. W hicie kolejki natomiast Wisła Płock po zaciętej walce pokonała Azoty Puławy 24:21.

W męskiej lidze piłki ręcznej dobiegła końca kolejna kolejka. Dziś na parkiecie pojawiło się 14. klubów. Gwardia Opole pokonała Arkę Gdynia 30:19, utwierdzając się na czwartej pozycji w tabeli. W następnym spotkaniu MKS Kalisz po zaciętym boju, w którym doszło do rzutów karnych, pokonał Kwidzyn 27:25 (4:2 w karnych).  W starciu Piotrkowa Trybunalskiego ze Stalą Mielec faworyci nie zawiedli, choć wynik po pierwszej połowie (14:13), nie wskazywał jednoznacznie, że to Piotrków będzie dziś górą (29:27). Wcześniej VIVE wygrało z Wybrzeżem Gdańsk 42:29, a Chrobry Głogów przegrał 25:28 z Pogonią Szczecin.

Górnik Zabrze rozniósł za to Zagłębie. Lubinianie nie mieli nic do powiedzenia już od początku spotkania. Zawodnicy z Dolnego Śląska nie trzymali wyniki. Już po pierwszej połowie rywale mieli znaczącą przewagę, którą nie sposób było odrobić (14:6). W drugiej ta przewaga goli stopniowo zwiększała się. Choć w tej części meczu Zagłębie rzuciło więcej bramek, przy takim samym wyniku Zabrza, łączna strata do rywali wyniosła aż dwanaście goli. Druga połowa zakończyła się wynikiem 14:10, a całe spotkanie 28:16. Trzeci w tabeli Górnik utwierdził się na swojej pozycji. Nadal sporo traci do Płocka i Kielc.

NMC Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 28:16 (14:6)

W hicie kolejki druga drużyna zagrała z piątą. Azoty-Puławy zmierzyły się z Wisłą Płock. Faworyci lepiej weszli w tę rywalizację. Zaczęli od dwóch bramek z rzędu.  Do 10. Minuty wynik był już zbliżowy i wynosił 3:2. W połowie pierwszej połowy szczypiorniści z Azotów mieli o bramkę więcej (5:4). Gra była bardzo kontaktowa. Toczyła się gol za gol. Na przerwie Puławy prowadziły 10:9.
Druga połówka także rozpoczęła się równo, jednak to Azoty wciąż były na przedzie (15:13). Płock zaczął zbierać się do odrabiania strat. Szło to dosyć powoli i opornie, ale w końcu się udało. Wisła wyszła na prowadzenie, które utrzymała do końca meczu, pokonując rywali

Orlen Wisła Płock - KS Azoty Puławy 24:21 (9:10)