Puchar Francji: zaskoczenia nie było, PSG zagra w finale

• Data publikacji: 03.04.2019, 22:41

Paris Saint-Germain pokonało FC Nantes 3:0 po golach Marco Verrattiego, Daniego Alvesa i Kyliana Mbappe i zagra w finale Pucharu Francji ze Stade Rennes.

PSG przeszło przez fazę pucharową jak burza. Gracze Thomasa Tuchela w pięciu meczach (licząc półfinał) zdobyli aż 15 goli i nie stracili żadnego. FC Nantes z kolei znalazło się w półfinale głównie dzięki sprzyjającej drabince - jedynie w 1/8 finału gracze z Nantes musieli zagrać z drużyną z Ligue 1.

Piłkarze PSG dobrze weszli w mecz, zdominowali rywali i już w 29. minucie zdobyli pierwszą bramkę. Autorem trafienia był Marco Verratti, asystentem Kylian Mbappe. Kilka minut później Kalifa Coulibaly padł na murawę po starciu z obrońcą. Sędzia miał poważne argumenty na tacy, by podyktować rzut karny, zdecydował się jednak na powtórkę VAR. Po analizie wideo uznał, że przyjezdnym nie należała się jedenastka i zalecił kontynuowanie gry. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie VAR również wystąpił w roli głównej. W 63. minucie ręką w swoim polu karnym zagrał Nicolas Pallois, sędzia po obejrzeniu powtórki wskazał na wapno. Do piłki podszedł Kylian Mbappe, Francuz próbował zmylić bramkarza, nabiegając na dwa tempa, ale bramkarz idealnie wyczuł intencje strzelającego i obronił strzał. W 72. minucie FC Nantes ostatecznie przekreśliło swoje szanse na dobry wynik, ponieważ drugą żółtą kartkę obejrzał Kalifa Coulibaly i musiał zejść przedwcześnie do szatni. PSG kontrolowało już w pełni sytuację, jednak w ostatnich minutach zdecydowało się na kilka ataków na bramkę rywala. W 84. minucie sędzia przyznał po raz drugi rzut karny dla gospodarzy, po raz drugi do piłki podszedł także Kylian Mbappe. Francuz tym razem jednak się nie pomylił i skierował piłkę w drugi róg niż przy pierwszej próbie. Rywali dobił Dani Alves w doliczonym czasie gry, kiedy ustalił wynik spotkania na 3:0. Paryżanie tym samym wchodzą do finału Pucharu Francji, mając taki bilans w rozgrywkach: 15-0. Niesamowita dominacja mistrzów kraju.

Paris Saint-Germain - FC Nantes 3:0 (1:0)

29' Marco Verratti, 85' Kylian Mbappe (rzut karny), 90+2' Dani Alves

PSG: Areola - Bernat, Kimpembe, Silva, Kehrer - Kurzawa (77' Alves), Verratti, Marquinhos (45+2' Paredes), Diaby - Choupo-Moting (77' Draxler), Mbappe

Nantes: Tatarusanu - Edgar Ie, Diego Carlos, Pallois - Fabio (86' Limbombe), Rongier, Girotto, Toure (89' Moutoussamy), Lima - Evangelista (60' Majeed) - Coulibaly

Kartki: 69' Verratti, 87' Bernat - 54', 72' (w konsekwencji czerwona) Coulibaly, 65' Majeed, 65' Fabio, 84' Diego Carlos

Sędziował: F. Letexier