NBA: zwycięstwa Rockets i Nuggets

• Data publikacji: 04.04.2019, 10:54

W hitowym spotkaniu na Zachodzie Houston Rockets roznieśli Los Angeles Clippers 135:103. Denver Nuggets zwycięstwem z San Antonio Spurs potwierdza, że ma zamiar walczyć o pierwsze miejsce w Konferencji w sezonie zasadniczym. Brooklyn Nets przegrali ważne spotkanie w kontekście walki o fazę play-off.

Houston Rockets wygrali na wyjeździe z Los Angeles Clippers aż 135:103. Rakiety zdominowały swoich rywali i wygrały każdą kwartę w meczu. W statystykach indywidualnych drużyna z Houston również nie miała sobie równych. Niezwykle skuteczna była trójka James Harden, Chris Paul i Clint Capela. Zdobyli kolejny 31, 29, 24 punkty, Capela dorzucił do tego jeszcze 15 zbiórek, dzięki czemu jedyny na parkiecie osiągnął double-double. Po stronie Clippers na pewno zabrakło Lou Williamsa, który zagrał tylko nieco ponad 22 minuty i nie mógł się przebić przez defensywę Rockets.

Denver Nuggets wrócili na ścieżkę zwycięstw po tym, jak pokonali u siebie San Antonio Spurs 113:85. Podopieczni trenera Malone nadal walczą o wygranie Konferencji Zachodniej w sezonie zasadniczym, chociaż ostatnia bezpośrednia porażka z Golden State Warriors nieco pokrzyżowała im plany. Dzisiaj jednak Nuggets rozbili Spurs, a po Nikola Jokić po raz kolejny otarł się o triple-double. Serbowi zabrakło niestety jednej asysty do tego osiągnięcia. SAS mimo porażki i tak ma już zapewniony udział w play-off.

Pewnego udziału w fazie play-off nie mają za to gracze Brooklyn Nets, którzy mimo dobrego sezonu, na ostatniej prostej mogą wypaść poza ósme miejsce. Siatki przegrały u siebie ważny mecz z Toronto Raptors 105:115. Słaba pierwsza kwarta była kluczowa w kontekście całego spotkania. To tam Raptors wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą dowieźli do samego końca. Świetny mecz rozegrał Pascal Siakam, który zdobył 28 punktów i 10 zbiórek. Kawhi Leonard był od niego gorszy tylko o dwa oczka. Walczyć z nimi próbował D'Angelo Russell, Amerykanin zdobył 27 punktów, ponadto nieźle rzucał zza łuku (5/10). Nie miał jednak takiego wsparcia od drużyny, jak dwójka z Toronto. Tym samym Nets przegrali bardzo ważny mecz i będą do końca drżeć o to, czy zagrają w play-offach.