La Liga: pewne zwycięstwo Sevilli

• Data publikacji: 04.04.2019, 21:26

W jednym z ostatnich spotkań 30. kolejki hiszpańskiej La Liga, na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, Sevilla FC podejmowała sąsiada z ligowej tabeli Deportivo Alaves. Gospodarze zasłużenie wygrali - 2:0, po trafieniach Mesy i Sarabii.

Trudno było przed tym meczem wskazać faworyta, choć większe szanse dawano jednak gospodarzom. Faktycznie, ci od samego początku próbowali stwarzać okazje pod bramką Fernando Pacheco. Po raz pierwszy, naprawdę groźnie, zrobiło się w 7. minucie, gdy Munir El Haddadi dopadł w polu karnym do odbitej piłki, ale został ostatecznie zablokowany. W kolejnych minutach nadal atakowali Andaluzyjczycy, ale nie potrafili strzelić bramki. W 31. minucie odpowiedzieli goście. Jonathan Calleri uderzył z dystansu, lecz Soriano skutecznie odbił futbolówkę na rzut rożny. Fani gospodarzy wybuchli radością tuż przed końcem pierwszej połowy. Pablo Sarabia zagrał do będącego w szesnastce Roque Mesy, a ten huknął wprost w lewe okienko obok bezradnego bramkarza Alaves.

Dziesięć minut po zmianie stron mogło być - 2:0, ale uderzenie głową Wissama Ben Yeddera, w ładnym stylu wybronił Pacheco. Co nie udało się Ben Yedderowi, udało się później Sarabii, któremu asystował właśnie Francuz. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Sevilla odniosła zasłużone zwycięstwo. Co więcej, przeskoczyła swoich dzisiejszych rywali w tabeli.

Sevilla FC 2:0 Deportivo Alaves (1:0)

Bramki: Mesa (41'), Sarabia (80')

Sevilla: Soriano - Navas, Carrico, Kjaer, Escudero - Sarabia, Mesa (73' Rog), Gonalons, Vazquez (87' Promes) - El Haddadi (82' Silva), Ben Yedder

Alaves: Pacheco - Duarte, Navarro, Laguardia, Aguirregabiria - Jony, Pina (75' Brasanac), Wakaso, Inui (68' Twumasi) - Calleri (75' Guidetti), Baston

Żółte kartki: Navas, Gonalons, Mesa - Wakaso, Pina, Baston, Navarro

Sędzia: Miguel Martinez Munuera