Piłka nożna kobiet: mecz towarzyski z Włoszkami na remis

• Data publikacji: 05.04.2019, 21:51

Polska reprezentacja kobiet zremisowała w towarzyskim meczu z Włoszkami 1:1. Gola dla Polek zdobyła Ewa Pajor.

Piłka nożna kobiet staje się coraz bardziej atrakcyjna dla polskich kibiców. Dzisiaj padł rekord frekwencji na Arenie Lublin - na mecz przybyło 7205 ludzi. Fani nie mogli narzekać na brak wrażeń, już w 26. minucie zobaczyli bowiem świetny strzał z rzutu wolnego Valentiny Cernoia. Katarzynka Kiedrzynek była bez szans przy próbie interwencji. Polki szybko odpowiedziały, bo trzy minuty później za sprawą Ewy Pajor. Piłka spadła pod nogi zawodniczce VfL Wolfsburg, a ta uderzyła bez zastanowienia z półwoleja i wpakowała futbolówkę do siatki.

Po przerwie rola główna w ofensywie nadal należała do Ewy Pajor. Dobrze jednak broniła Laura Giuliano. W świetnej dyspozycji była także Katarzyna Kiedrzynek, która nie pozwalała Włoszkom na zdobycie drugiego gola. Obie drużyny miały swoje okazje, jednak bramkarki nie zawodziły między słupkami i głównie dzięki nim wynik pozostał bez zmian.

Polska - Włochy 1:1 (1:1)

Bramki : Pajor 29’ - Cernoia 26’

Polska: Kiedrzynek - Sikora (78' Matuschewski), Mesjasz, Grzywińska, Chudzik - Zawistowska (62' Olszewska), Matysik, Balcerzak (77' Zdunek), Grabowska (84' Jaszek) - Winczo, Pajor

Włochy: Giulani - Gama, Linari, Giugliano (74' Alborghetti), Mauro (82' Boattin), Bartoli (81' Serturini), Giacinti (62' Sabatino), Bonansea (81' Tarenzi), Galli, Cernoia, Bergamaschi

Żółte kartki : Balcerzak -  Galli, Bonansea