Biało - czerwona Serie A: piękne gole Milika i Zielińkiego

• Data publikacji: 05.04.2019, 21:41

W przeciągu tygodnia piłkarze z boisk włoskiej Serie A rozegrali dwie kolejki ligowe. Po raz kolejny kluczowe role w swoich zespołach pełnili Polacy. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński strzelali piękne gole dla Napoli, a 20. trafienie w tym sezonie zaliczył Krzysztof Piątek.

Krzysztof Piątek (napastnik, AC Milan) - 90 minut w wyjazdowym meczu z Sampdorią Genua (1:0 dla Sampdorii) i  90 minut i gol w domowym meczu z Udinese Calcio (remis 1:1)

Łukasz Teodorczyk (napastnik, Udinese Calcio) - poza kadrą meczową z powodu kontuzji w domowym meczu z Genoą (2:0 dla Udinese) i 90 minut na ławce rezerwowych w wyjazdowym meczu z AC Milan (remis 1:1)

Wojciech Szczęsny (bramkarz, Juventus) - 90 minut i czyste konto w domowym meczu z Empoli (1:0 dla Juventusu) i  90 minut i czyste konto w wyjazdowym meczu z Cagliari (2:0 dla Juventusu)

Piotr Zieliński (pomocnik, Napoli) - poza kadrą meczową z powodu żółtych kartek w spotkaniu z Romą (4:1 dla Romy) i 90 minut i gol w wyjazdowym meczu z Empoli (2:1 dla Empoli)

Arkadiusz Milik (napastnik, Napoli) - 90 minut, gol i żółta kartka w wyjazdowym meczu z Romą (4:1 dla Napoli) i 90 minut i żółta kartka w wyjazdowym meczu z Empoli (2:1 dla Empoli)

Bartłomiej Drągowski (bramkarz, Empoli) - 90 minut w wyjazdowym meczu z Juventusem (1:0 dla Juventusu) i poza kadrą meczową z powodu kontuzji w domowym meczu z Napoli (2:1 dla Empoli)

Bartosz Bereszyński (obrońca, Sampdoria Genua) - 90 minut na ławce rezerwowych w domowym meczu z AC Milan (1:0 dla Sampdorii) i  90 minut i żółta kartka w wyjazdowym meczu z Torino (2:1 dla Torino)

Karol Linetty (pomocnik, Sampdoria Genua) - 90 minut w domowym meczu z AC Milan (1:0 dla Sampdorii) i do 74. minuty w wyjazdowym meczu z Torino (2:1 dla Torino)

Thiago Cionek (obrońca, SPAL) - 90 minut i żółta kartka w wyjazdowym meczu z Frosinone (1:0 dla SPAL) 90 minut w domowym meczu z Lazio Rzym (1:0 dla SPAL)

Bartosz Salamon (obrońca, Frosinone) - 90 minut i żółta kartka w domowym meczu ze SPAL (1:0 dla SPAL) i 90 minut w domowym meczu z Parmą (3:2 dla Frosinone)

Mariusz Stępiński (napastnik, Chievo Verona) - 90 minut w domowym meczu z Cagliari (3:0 dla Cagliari) i  90 minut w wyjazdowym meczu z Sassuolo (4:0 dla Sassuolo)

Paweł Jaroszyński (obrońca, Chievo Verona) - do 53. minuty w domowym meczu z Cagliari (3:0 dla Cagliari) poza kadrą meczową na wyjazdowy mecz z Sassuolo (4:0 dla Sassuolo)

Łukasz Skorupski (bramkarz, Bologna) - 90 minut w domowym meczu z Sassuolo (2:1 dla Bologny) i  90 minut w wyjazdowym meczu z Atalantą Bergamo (4:1 dla Atalanty)

Arkadiusz Reca (obrońca, Atalanta Bergamo) - od 62. minuty w wyjazdowym meczu z Parmą (3:1 dla Atalanty) i 90 minut na ławce rezerwowych w meczu z Bologną (4:1 dla Atalanty)