Lotto Ekstraklasa: Jagiellonia zgarnia trzy punkty

• Data publikacji: 06.04.2019, 17:40

Jagiellonia Białystok wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 2:1 mimo nerwowej końcówki. Dla gospodarzy gole strzelali Jesus Imaz i Patryk Klimala.

Białostoczanie nie zaliczają ostatnich tygodni do udanych. W ligowej tabeli polecieli mocno w dół i obecnie skupiają się na zapewnieniu sobie miejsca w pierwszej ósemce. Zagłębie z kolei w końcu obudziło się i zaczyna walczyć o punkty, a jednocześnie o ligowy byt. W ostatniej kolejce pokonało nawet Wisłę Kraków 4:3.

Mecz jednak lepiej rozpoczął się dla Jagiellonii. W 19. minucie bramkarza z rzutu karnego pokonał Jesus Imaz, dla którego jest to dopiero drugie trafienie w nowych barwach. Były gracz Wisły Kraków nie może odnaleźć się na Podlasiu i nie imponuje już tak skutecznością, jak to robił w szeregach Białej Gwiazdy. W 34. minucie prowadzenie Jagi podwyższył Patryk Klimala, dla którego był to debiutancki gol w Ekstraklasie. Sędzia Dobrynin upewnił się jeszcze oglądając powtórkę VAR i przyznał trafienie gospodarzom. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie najciekawiej było pod koniec spotkania. Zagłębie Sosnowiec zdecydowało się ruszyć do przodu i poszukać gola. W 78. minucie miało ku temu idealną okazję, bowiem ręką w polu karnym zagrał Tomas Romańczuk. Do jedenastki podszedł Szymon Pawłowski i trafił od słupka do bramki. Sędzia jednak bramki nie uznał, ponieważ w pole karne wbiegł jeden z zawodników Zagłębia. Pawłowski musiał drugi raz podejść do rzutu karnego i tym razem Kelemen wyczuł jego intencje i obronił strzał, a następnie dobitkę Sanogo. Sędzia Dobrynin jednak poprosił o wideowerykację, ponieważ zauważył, że bramkarz gospodarzy stał wyraźnie przed linią przed strzałem. Powtórki potwierdziły jego przewidywania, zatem musieliśmy obejrzeć trzecią próbę Zagłębia. Do piłki tym razem podszedł Vamara Sanogo i strzałem z prawą stronę pokonał bramkarza. Do końca spotkania było jeszcze gorąco, ponieważ przyjezdni starali się o wyrównanie, jednak Jaga powstrzymała każdą próbę graczy ze Śląska. Tym samym drużyna z Podlasia inkasuje bardzo ważne trzy punkty.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (2:0)

19' Jesus Imaz (rzut karny), 34' Patryk Klimala - 80' Vamara Sanogo

Jagiellonia: Kelemen - Arsenić, Runje, Mitrović, Guilherme - Romańczuk, Adamec, Kostal (83' Bodvarsson), Imaz (90' Poletanović), Novikovas, Klimala (75' Wójcicki)

Zagłębie: Hrosso - Mygas, Toth, Cichocki, Mraz - Nawrotka (46' T. Nowak), Heinloth, Pawłowski, Udovicić - Sanogo, Gabedava (41' O. Nowak)

Kartki: 45' Mitrović, 51' Guilherme, 78' Romańczuk, 80' Kelemen - 22' Pawłowski, 51' Toth, 61' Mygas, 66' T. Nowak, 90' Hrosso

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)