Puchar Anglii: Manchester City pierwszym półfinalistą

• Data publikacji: 06.04.2019, 20:30

Manchester City wygrał 1:0 z Brighton i zameldował się w finale Pucharu Anglii. Zwycięskiego gola zdobył Gabriel Jesus.

Obywatele wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, kiedy to do siatki trafił Gabriel Jesus. Brazylijczyk zdobył gola głową. Mecz jednak później nie porywał. Brighton było bardzo zachowawcze w swoich atakach, bardziej skupiało się na tym, aby nie stracić drugiej bramki. Manchester City z kolei był zadowolony z minimalnego prowadzenia i tylko od czasu do czasu zapędzał się na bramkę rywala.

W 64. minucie dobrą okazję do zdobycia gola miał Raheem Sterling, skrzydłowy jednak trafił wprost w ręce bramkarza. Końcowe minuty meczu mijały zaskakująco spokojnie jak na wagę spotkania. Brighton nie wykazywało się zaangażowaniem, nie rzuciło się do ataku, przez co mecz się nie "otworzył" jak mogłoby się wydawać. W doliczonym czasie gry City wyprowadziło jeszcze groźną kontrę, jednak Raheem Sterling w sytuacji sam na sam trafił tylko w bramkarza. Tym samym Manchester City wygrał 1:0 i zameldował się w finale. Drugi półfinał odbędzie się jutro o godzinie 17, na Wembley zagrają Watford z Wolves.

Manchester City - Brighton 1:0 (1:0)

4' Gabriel Jesus

Manchester: Ederson - Mendy, Laporte, Otamendi, Walker (46' Danilo) - D. Silva, Gundogan, De Bruyne (65' Fernadinho) - Sterling, Gabriel Jesus, B. Silva

Brighton: Ryan - Montoya, Duffy, Dunk, Bernando - Bissouma, Stephens, Propper - Knockaert, Murray (66' Andone), Jahanbakhsh (70' Izquierdo)

Kartki: 32' Walker, 51' Danilo - 32' Jahanbahsh, 72' Dunk