Ekstraklasa: Lider się umacnia! Lechia lepsza od Lecha!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 06.04.2019, 22:26

Lider ekstraklasy nie dał się nieprzewidywalnemu Lechowi Poznań. Lechia Gdańsk wygrała na własnym stadionie 1-0 z poznańską drużyną. Zwycięską bramkę zdobył Artur Sobiech.

Początek meczu w Gdańsku był raczej spokojny, aczkolwiek z biegiem czasu stopniowo zaczynała dominować ekipa gospodarzy. I bardzo szybko swą boiskową przewagę zdołali oni przekuć w prowadzenie. W 10. minucie Artur Sobiech strzałem głową pokonał Jasmina Buricia, wykorzystując świetne dośrodkowanie Błażeja Augustyna. W kolejnych minutach pierwszej części spotkania Lech próbował konstruować atak, próbował zdobyć wyrównującą bramkę, jednak posyłane przez piłkarzy "Kolejorza" strzały nie wymagały inerwencji Dusana Kuciaka. Wydaje się, że najlepiej Lechitom wychodziło prowokowanie rywali do fauli, gdyż piłkarze Lechii obejrzeli w pierwszych 45 minutach aż 3 żółte kartki.

W drugiej połowie lider Ekstraklasy kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Od czasu do czasu próbowali zagrozić bramce Buricia, jednak ich strzałom również brakowało celności. Jednobramkowe prowadzenie często bywa zdradliwe, jednak piłkarze Lecha byli mniej aktywni, niż w pierwszej części spotkania. Ostatecznie Lechia "dowiozła" prowadzenie do końca i w tej chwili ma na swoim koncie już 60 punktów.

Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:0 (1:0)

Bramki: Sobiech 10'