La Liga: Barcelona lepsza od Atletico w hicie!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 06.04.2019, 22:49

Bardzo wyrównane spotkanie na szczycie ligi hiszpańskiej zwyciężyła FC Barcelona. Gospodarze pokonali Atletico Madryt, które mimo gry w dziesiątkę przez większą część spotkania, długo skutecznie się broniło. Ostatecznie jednak Jan Oblak skapitulował.

Przebieg meczu od samego początku nie dziwił. Barcelona dominowała na boisku. Piłkarze gospodarzy cierpliwie konstruowali atak pozycyjny, podczas gdy rywale skutecznie się bronili i szukali okazji do kontry. Ich taktykę utrudniła jednak sytuacja z 28. minuty. Diego Costa otrzymał czerwoną kartkę za dyskusję z arbitrem. Jose Gimenez i Diego Godin próbowali bronić swojego kolegę, jednak Jesus Gil Manzano był nie ustępliwy i Urugwajczykom pokazał, że nie będzie tolerował podważania jego decyzji, pokazując im żółte kartki. Do przerwy wynik 0-0 się jednak utrzymał.

Mimo ciągłego i stale się zwiększającego naporu "Barcy", bardzo długo na zawodnicy z Madrytu bronili się, utrzymując bezbramkowy remis. Sami okazji mieli jednak jak na lekarstwo. Grając w dziesięciu w zasadzie nie mogli liczyć już na nic więcej, niż remis. A i to okazało się być zbyt dużym wyzwaniem. W końcówce wyraźnie brakowało im już sił, co bezwzględnie wykorzystali Luis Suarez i Leo Messi. Urugwajczyk pokonał Jana Oblaka strzałem z dystansu w 85. minucie. Argentyńczyk swojego gola strzelił już minutę później. Kapitan Barcelony przeprowadził indywidualną akcję i uderzeniem z pola karnego nie dał szans słoweńskiemu bramkarzowi.

Dzięki temu zwycięstwu Barcelona znacznie przybliżyła się do ligowego triumfu. Ma w tej chwili na koncie 73 punkty – aż o 11 więcej od Atletico. Drużyna dowodzona przez Diego Simeone po dzisiejszej porażce ma już tylko matematyczne szanse na wyprzedzenie ekipy z Katalonii.

FC Barcelona – Atletico Madryt 2:0 (0:0)

Bramki: Suarez 85', Messi 86'

Kartki: Pique Ż 74', Lenglet Ż 78', Suarez Ż 86' – Partey Ż 27', Costa C 28', Gimenez Ż 28', Godin Ż 29', Saul Ż 71'

Składy:

Barcelona: ter Stegen – Roberto, (84' Semedo) Pique, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur (63' Malcom) – Messi, Suarez, Coutinho (80' Alena)

Atletico: Oblak – Arias (35' Correa), Gimenez, Godin, Luis (58' Morata) – Koke, Partey, Rodrigo (88' Juanfran), Saul – Griezmann, Costa