Challenge Cup: Pogoń o krok od finału

• Data publikacji: 07.04.2019, 17:30

Piłkarki ręczne Pogoni Szczecin wygrały pierwszy półfinałowy mecz z Quintus D.V. 25:21 (13:12) i przybliżyły się do awansu do finału. Za tydzień rewanżowe starcie na polskiej ziemi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, choć o jedną bramkę lepsze były Holenderki. Podopieczne Nevena Hrupca nie dawały za wygraną i skrzętnie wykorzystywały najmniejszy błąd rywalek. Dzięki temu wyszły na prowadzenie 11:9. Dobrze w ataku spisywała się m.in. Agata Cebula, która trafiała za każdym razem do bramki. Po czasie dla gospodyń, zaczęły one odrabiać starty, przez co końcówka pierwszej części była bardzo nerwowa. Kluczową rolę odegrała Daisy Hage, zdobywczyni aż dziesięciu trafień dla swojego zespołu. Dzięki niej do przerwy Quintus przegrywało tylko 12:13.

Drugie 30. minut nie było już tak wyrównane. Polki mocno przykładały się zarówno w obronie, jak i w ataku. To doprowadziło do uzyskania wyższej, bo czterobramkowej przewagi 19:14. W końcówce Pogoń bardziej się rozluźniła i zaczęła popełniać więcej błędów, co było dobrym znakiem dla Holenderek. Neven Hrupec poprosił o czas, na którym starał się uspokoić swoje podopieczne i podpowiedzieć odpowiednie rozwiązanie w ataku. Ostatecznie Polki zwyciężyły 25:21 i są o krok od finału Challenge Cup. Za tydzień czeka szczecinianki rewanżowe spotkanie we własnej hali.

Quintus D.V. - Pogoń Szczecin 21:25 (12:13)