Lotto Ekstraklasa: festiwal goli w derbach Pomorza

• Data publikacji: 07.04.2019, 18:28

Derby Pomorza były najciekawszym wydarzeniem 29. kolejki Lotto Ekstraklasy. W Szczecinie, miejscowa Pogoń mierzyła się z coraz bardziej tonąca Arką Gdynia. Po emocjonującym widowisku, zwłaszcza w drugiej połowie, mecz zakończył się remisem - 3:3.

Faworytem meczu wydawali się być gospodarze, ale od początku spotkania gra była bardzo wyrównana. Pierwsze 20 minut, to było naprzemiennie stwarzanie sytuacji przez oba zespoły, lecz bez konkretnych efektów. W 22. minucie mogło być - 1:0 dla Pogoni, jednak po dograniu Ikera Guarrotxeny z prawej strony, najpierw z piłką minął się Radosław Majewski, zaś nadbiegający Kamil Drygas w nią nieczysto trafił. Cztery minuty później udało się jednak wyjść “Portowcom” na prowadzenie. Futbolówka została dorzucona na bliższy słupek, gdzie głową do siatki wpakował ją Michał Żyro. Jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do remisu. Rezerwowy Tadeusz Socha minął na lewym skrzydle Guarrotxene, dograł na siódmy metr, a tam Marko Vejinovic płaskim strzałem pokonał Łukasza Załuskę.

Po zmianie stron gra się nieco rozkręciła. Jako pierwsi gola zdobyli gdynianie. W 56. minucie, na strzał z dystansu, zdecydował się Maciej Jankowski i trafił w samo okienko. Kwadrans później odpowiedzieli ambitni gospodarze. Wykorzystali oni nieudane rozegranie rzutu rożnego przez gości i ruszyli z zabójczą kontrą. Guarrotxena ograł trzech “Arkowców” i prostopadle podał do Majewskiego. Ten zaś nie miał problemów z pokonaniem Pavelsa Steinborsa. W 75. minucie znów zaskoczyli przyjezdni. Tym razem Goran Cvijanovic dośrodkował z rzutu rożnego, a Adam Deja głową strzelił na - 3:2. To jednak nie był jeszcze koniec emocji na stadionie w Szczecinie. Miejscowi nie zamierzali przegrać i na trzy minuty przed końcem meczu ponownie wyrównali. Na listę strzelców wpisał się rezerwowy Sofian Benyamina. Jeszcze w doliczonym czasie gry, Pogoń mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale kapitalnie w sytuacji sam na sam zachował się łotewski bramkarz Arki.

Pogoń Szczecin 3:3 Arka Gdynia (1:1)

Bramki: Żyro (26’), Majewski (71’), Benyamina (87’) - Vejinovic (40’), Jankowski (56’), Deja (75’)

Pogoń: Załuska - Bartkowski, Fojut (60’ Stec), Malec, Matynia - Podstawski, Drygas, Guarrotxena (81’ Kowalczyk), Kozulj, Majewski - Żyro (59’ Benyamina)

Arka: Steinbors - Marciniak (31 Socha), Helstrup, Maghoma, Zbozień - Deja, Vejinovic, Jankowski, Janota (71’ Cvijanovic), Aankour (90’ Danch) - Kolev

Żółte kartki: Podstawski - Janota, Maghoma, Aankour

Czerwona kartka: Maghoma

Sędzia: Jarosław Przybył