Serie A: tylko remis Napoli

• Data publikacji: 07.04.2019, 22:30

Rozczarowanie przeżyli kibice zgromadzeni na Stadio San Paolo. Napoli w niedzielnym wieczornym meczu tylko zremisowało z Genoą 1:1, choć przez ponad godzinę gry grali w przewadze jednego zawodnika.

Spotkanie Napoli z Genoą miało tylko jednego faworyta - drużynę gospodarzy. I już w drugiej minucie mogli oni objąć prowadzenie. Przed dobrą szansą stanął Arkadiusz Milik, ale uderzył nad poprzeczką. Piłkarze gości odpowiedzieli tuż przed upływem pierwszego kwadransa. Goran Pandev strzelił na bramkę, ale piłka przeleciała daleko obok lewego słupka. Ten sam zawodnik mógł zdobyć pierwszego gola tego meczu w 21. minucie. Uderzenie macedońskiego napastnika obronił jednak Meret, który sparował je na rzut rożny.

7 minut później Stefano Sturaro wyleciał z boiska. Piłkarz Genoi dostał bezpośrednią czerwoną kartkę po analizie VAR i od tej pory przyjezdni grali w osłabieniu. Długo nie trzeba było czekać na efekty tej decyzji sędziego. Napoli szybko wykorzystali przewagę. W 34. minucie Dries Mertens uderzył płasko po ziemi w prawy róg i pokonał golkipera Genoi.

Goście nie zamierzali się jednak łatwo poddawać. W 38. minucie wysłali wyraźne ostrzeżenie dla gospodarzy. W dobrej sytuacji na pokonanie Mereta znalazł się Koray Gunter, ale bramkarz Napoli skutecznie obronił ten strzał. Wysiłki golkipera klubu z Neapolu zdały się na nic w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wtedy to Darko Lazović wykończył w świetnym stylu zagranie Pandeva i dał wyrównanie Genoi. Na przerwę piłkarze schodzili więc przy bramkowym remisie.

Pierwsze minuty drugiej połowy były nieco ospałe. Jednak tuż przed upływem kwadransa tej części gry przed szansą stanął ponownie Milik. Napastnik reprezentacji Polski uderzył głową na bramkę Genoi, ale Andrea Radu sobie poradził. Była to w zasadzie jedyna godna uwagi sytuacja. Spotkanie, w szczególności w drugiej połowie, mocno rozczarowało, a podopieczni Carlo Ancelottiego nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej i zdobyli tylko punkt.

Napoli - Genoa 1:1 (1:1)

Bramki: 34'Mertens  - 45+3' Lazović

SSC Napoli: Meret – Hysaj (88' Ounas) , Nikola Maksimović, Koulibaly, Ghoulam (77' Rui) – Callejón, Allan (67' Insigne), Ruiz, P. Zieliński – Milik, D. Mertens.

Genoa CFC: Radu – Biraschi, Günter, Criscito, P. Pereira – Sturaro, Veloso (78' Radovanović), Bessa (83' Pezella), Lazović – Pandev (62' Rolón), Kouamé.

Żółte kartki: Allan, Hysaj, Koulibaly

Czerwone kartki: Sturaro

Sędzia: Fabrizio Pasqua