Ligue 1: w Paryżu szampany jeszcze nie wystrzelą

• Data publikacji: 08.04.2019, 00:35

Paris Saint-Germain sensacyjnie zremisowało na własnym stadionie z RC Strasbourg. Gola na wagę jednego punktu dla paryżan zdobył Timo Kehrer.

PSG musi odłożyć świętowanie mistrzostwa jeszcze na co najmniej kilka dni. Paryżanie mogą sobie pluć w brodę, ponieważ dzisiaj mieli świetną okazję koronację - rywal ze średniej półki, własny stadion i przede wszystkim remis OSC Lille, które jako jedyne w lidze ma jeszcze matematyczne szanse na mistrzostwo. Te szanse są jednak bardzo, ale to bardzo iluzoryczne, ponieważ drużyna z północy Francji musiałaby zdobyć co najmniej 20 punktów, na 21 możliwych, a PSG z kolei musiałoby wszystkie mecze przegrać. Oficjalnie jednak paryżanie nie mogą się tytułować mistrzem Francji, przynajmniej do następnej kolejki.

PSG mecz z RC Strasbourg rozpoczęli bardzo dobrze, bo już w 13. minucie bramkę zdobył Maxim Choupo-Moting. Napastnik miał być główną siłą napędową ataku gospodarzy pod nieobecność wielkiego trio Mbappe, Cavani, Neymar. Goście jednak zaskoczyli mistrzów Francji i w 26. minucie gola wyrównującego zdobył Joia Nuno Da Costa. Kilka minut później Strasbourg wyszedł już na prowadzenie dzięki trafieniu Anthony'ego Goncalvesa.

Trener Thomas Tuchel w drugiej połowie zdecydował się interweniować i wpuścił na boisko trochę świeżej krwi - Kyliana Mbappe i Juliana Draxlera. Nowi gracze jednak nie zmienili obliczu meczu, a wynik dalej był bardzo niekorzystny dla PSG. W 76. minucie Tuchel zdecydował się na trzecią, nietypową zmianę, bowiem za Nkunku - napastnika - wszedł Timo Kehrer - obrońca. Były menadżer Borussi Dortmund wiedział jednak co robi. W 82. minucie jego drużyna wyrównała po golu ze stałego fragmentu gry, a główną rolę przy trafieniu pełnili niemieccy zmiennicy - Draxler dorzucił piłkę z rzutu rożnego, a Timo Kehrer głową skierował ją do bramki. Paryżanie szukali jeszcze trzeciego gola, jednak obrona ze Strasburga nie pozwoliła już na wiele. Tym samym PSG zgarnia tylko jedno oczko. Przy dzisiejszym zwycięstwie PSG miałoby już 83 punkty - o 22 więcej od Lille. Oznaczałoby to formalny koniec walki o mistrzostwo Francji. Stołeczna ekipa jednak będzie musiała jeszcze chwilę poczekać na koronę.

Paris Saint-Germain - RC Strasbourg 2:2 (1:2)

13' Choupo-Moting, 82' Kehrer - 26' Da Costa, 38' Goncalves

PSG: Buffon - Kurzawa (60' Draxler), Kimpembe, Silva, Dagba - Bernat, Verratti, Paredes, Alves - Choupo-Moting (60' Mbappe), Nkunku (76' Kehrer)

Strasbourg: Sels - Lala, Caci, Mitrović, Martinez, Carole - Goncalves (65' Lienard), Prcić, Sissoko - Da Costa (73' Grandsir), Ajorque (86' Mothiba)

Kartki: 57' Lala, 88' Sels

Wyniki 31. kolejki:

Girondins Bordeaux - Olympique Marsylia 2:0 (1:0)

27' Kamano (rzut karny), 71' De Preville

Olympique Lyon - FCO Dijon 1:3 (1:2)

1' Terrier - 3', 7' Said, 65' Rafael (sam.)

Olympique Nimes - SM Caen 2:0 (0:0)

85' Bouanga, 90+4' Gradit (sam.)

EA Guingamp - AS Monaco 1:1 (1:0)

23' Eboa - 90+3' Jovetić

SCO Angers - Stade Rennes 3:3 (0:1)

47', 90+2' Reine-Adelaide, 51' Bahoken - 35', 75' (rzut karny) Ben Arfa, 59' Niang

SC Amiens - AS St. Etienne 2:2 (1:1)

24', 61' Konate - 16' Kolodziejczak, 90+5' Cabella

FC Toulouse - FC Nantes 1:0 (0:0)

55' Sylla

Stade de Reims - OSC Lille 1:1 (0:0)

78' Oudin - 55' Fonte

OGC Nice - HSC Montpellier 1:0 (1:0)