Żużel - PGEE: szybkie zwycięstwo Fogo Unii Leszno

• Data publikacji: 07.04.2019, 23:00

Fogo Unia Leszno pokonała Betard Spartę Wrocław 50:40 w inauguracyjnym spotkaniu PGE Ekstraligi. Absencja Jarosława Hampela nie pomogła wrocławianom.

Od początku meczu gospodarze pokazali swoją siłę. Mądra jazda Emila Sajfutdinowa pozwoliła otworzyć wynik podwójnym zwycięstwem leszczynian. Już w drugiej gonitwie doszło do kontrowersji. Dominik Kubera agresywną jazdą spowodował, że Maksym Drabik spadł na czwartą pozycję. Między zawodnikami w trakcie biegu doszło do kontaku, jednak młodzieżowiec "byków" nie został wykluczony, a jedynie upomniany przez sędziego. Popularny Torres nie zgadza się z werdyktem Artura Kuśmierza.

W kolejnych biegach spartanie czynili coraz to nowe wpadki. Ich jazda była chaotyczna i nawet liderzy popełniali błędy. Wrocławianie przerwali pasmo porażek dopiero w 8 wyścigu. Mądrą jazdą i konsekwencją godną mistrza Tai Woffinden dał sygnał swoim kolegom, że nie wszystko jeszcze stracone. Choć wygrana meczu przy wyniku 31:17 na półmetku graniczyła z cudem, to warto postarać się o dobry rezultat. Tak też się stało, bo obudził się Maciej Janowski, który w drugiej połowie spotkania zapracował na to, aby dwa razy pojechać w biegach nominowanych.

Absensja Jarosława Hampela nie przeszkodziła leszczyńskiej Unii w rozegraniu bardzo dobrego spotkania. Emil Sajfutdinow o mały włos zdobyłby komplet punktów, co pokazuje, że Rosjanin jest w świetnej formie. Powody do zadowolenia może mieć też kapitan "byków", Piotr Pawlicki. Piter wygrał wszystkie swoje starty i wielokrotnie dzięki niemu Unia zdobywała kolejne punkty. Na pochwałę zasługują również młodzieżowcy z ekipy Piotra Barona. Obaj przy swoich nazwiskach zapisali 6 punktów i 1 bonus.

Fogo Unia Leszno 50:40 Betard Sparta Wrocław