Lotto Ekstraklasa: ważne zwycięstwo Wisły Płock

• Data publikacji: 08.04.2019, 20:00

Na zakończenie 29. kolejki zmagań Lotto Ekstraklasy Wisła Płock na własnym terenie podejmowała Śląska Wrocław. Nafciarze wygrali 2:0, strzelając oba gole w ostatnich trzydziestu minutach meczu.

Udany debiut w ekipie z Mazowsza zaliczył Leszek Ojrzyński. Prowadzeni przez niego płocczanie pokonali Śląsk Wrocław 2:0. Miejscowi prowadzenie objęli w 66. minucie. Ogromny błąd defensywy gości skutkował rzutem wolnym pośrednim z narożnika pola bramkarskiego. Stamtąd po krótkim rozegraniu piłkę do siatki skierował Furman. Kilka minut później ręką we własnym polu karnym zagrał Celeban. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Ricardinho, który tym samym przypieczętował zwycięstwo ekipy z Płocka.

Aktualna tabela Lotto Ekstraklasy dostępna jest tutaj.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

bramki: Furman (66'), Ricardinho (74' - karny)

Wisła Płock: Dahne – McGing, Łasicki, Uryga, Garcia – Rasak, Furman (K) – Szwoch (88' Borysiuk), Ricardinho, Merebaszwili (59' Stevanović) – Angielski (59' Kuświk)

Śląsk Wrocław: Słowik – Celeban, Golla, Tarasovs, Hołownia – Musonda (67' Ahmadzadeh), Łabojko (75' Gąska), Mączyński, Chrapek, Pich (81' Piech) – Robak (K)

żółte kartki: Chrapek, Golla, Piech

sędziował: Krzysztof Jakubik