FC Toruń pokonany, Gatta wicemistrzem

• Data publikacji: 27.05.2018, 20:43

FC Toruń nie sprostał zadaniu i uległ w Gliwicach Piastowi 0:3. Ten rezultat sprawił, że to drużyna ze Zduńskiej Woli cieszy się z drugiego miejsca, natomiast torunianie otrzymają jedynie brązowe medale. Już wcześniej jasne było, że tytuł mistrzowski ponownie trafi do Rekordu.

Mecz w Gliwicach rozgrywał się w spokojnym tempie. Torunianie jakby bali się odsłonić, aby nie nadziać się na kontrę rywali. Gliwiczanie z kolei popełniali bardzo mało błędów. Piast wyszedł na spotkanie w pełni zmotywowany, mimo, iż mecz ten nie miał żadnego wpływu na miejsce w tabeli dla ekipy Klaudiusza Hirscha. Gospodarze tuż przed gwizdkiem na przerwę zdobyli bramkę, która z pewnością rywalom podcięła skrzydła.

Druga połowa źle rozpoczęła się dla przyjezdnych. Gliwiczanie, natchnieni bramką sprzed przerwy, napierali coraz mocniej, jednak piłka nie chciała wpaść między słupki. Kilka minut przed końcem Łukasz Żebrowski, trener gości, postanowił zaryzykować grę z lotnym golkiperem. Fakt ten bezlitośnie wykorzystali gospodarze, którzy dwukrotnie wpakowali piłkę do pustej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Grupa spadkowa także przyniosła sporo emocji. Na dole tabeli toczyła się walka o uniknięcie gry w barażu o utrzymanie. Pogoń, dzięki zwycięstwu nad MOKS-em 3:2, a także porażce gdańszczan z MKF-em 4:6, zapewniła sobie utrzymanie w elicie. Pewni tego nie są właśnie Akademicy z Gdańska, o których losie zadecyduje barażowy mecz z Gwiazdą Ruda Śląska.