Puchar Polski: Jagiellonia pierwszym finalistą

• Data publikacji: 09.04.2019, 20:16

W pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Polski, na stadionie miejskim w Białymstoku, Jagiellonia grała z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy Miedzią Legnica. Gospodarze wygrali - 2:1, po dwóch golach Tarasa Romanchuka i awansowali do finału.

Faworytem meczu wydawali się być gospodarze, ale jak wiadomo, puchary rządzą się swoimi prawami. Od początku nieco lepiej prezentowali się faktycznie żółto-czerwoni, ale to Miedź groźniej zaatakowała. W 10. minucie, kapitalną centrą w pole karne popisał się Artur Pikk, jednak nikt jej nie zamknął. Natomiast kilkanaście sekund później Petteri Forsell zagrał piłkę do wbiegającego w szesnastkę Juana Camary, lecz Hiszpan minimalnie chybił celu. W dalszej części pierwszej połowy, to Jagiellończycy kreowali grę, aczkolwiek niewiele z tego wynikało.

Po zmianie stron gospodarze przystąpili do bardziej żwawych ataków. W 58. minucie, na strzał z dystansu, zdecydował się Martin Pospisil, ale świetnie interweniował Anton Kanibolotsky. Trzy minuty potem było już jednak - 1:0. Podopieczni Ireneusza Mamrota wykonywali rzut rożny, piłka spadła w pole karne, gdzie było duże zamieszanie, a to wykorzystał Taras Romanchuk, który z bliska wepchnął ją do siatki. Na kwadrans przed końcem, goście z Legnicy, doprowadzili do remisu. Rzut wolny wykonywał Forsell, futbolówka minęła mur i z dziwną rotacją wpadła tuż przy słupku obok bezradnego Mariana Kelemena. Gdy wydawało się, że dogrywka jest nieunikniona, to Romanchuk trafił po raz drugi i zapewnił "Jadze" finał na PGE Narodowym.

Jagiellonia Białystok 2:1 Miedź Legnica (0:0)

Bramki: Romanchuk (61'), (90+1') - Forsell (78')

Jagiellonia: Kelemen - Arsenić, Runje, Mitrović, Bodvarsson - Kwiecień (81' Imaz), Romanchuk, Novikovas (90+3' Wójcicki), Pospisil, Guilherme - Klimala

Miedź: Kanibolotsky - Żyro, Bozić (67' Szczepaniak), Osyra - Pikk, Augustyniak (66' Fernandez), Santana, Miljković - Camara, Forsell, Ojamaa

Żółte kartki: Romanchuk - Ojamaa, Bozić, Augustyniak, Osyra, Fernandez

Sędzia: Paweł Gil