Porażka Polek w Helsinkach

• Data publikacji: 09.04.2019, 20:54

Reprezentacja Polski kobiet przegrała dziś w Helsinkach w towarzyskim meczu z Finlandią - 1:0. Zwycięską bramkę dla gospodyń zdobyła Eveliina Summanen.

Spotkanie w stolicy Finlandii nie należało do najprzyjemniejszych. Nasze panie musiały sobie radzić z lekkim mrozem i padającym gradem. Selekcjoner Miłosz Stępiński postawił praktycznie na taki sam skład jak w meczu z Włochami. Jedyna zmiana nastąpiła w bramce, gdzie Katarzynę Kiedrzynek zastąpiła Anna Szymańska. Gospodynie od pierwszych minut przejęły inicjatywę, a w 15. minucie, udokumentowały ją golem. Błąd w obronie popełniła Ola Sikora, a Eveliina Summanen strzeliła ze środka pola karnego wprost do polskiej bramki. Przed szansą na wyrównanie stanęła kilka chwil później rezerwowa Joanna Olszewska, która weszła za kontuzjowaną Weronikę Zawistowską. Jej strzał głową zza lini szesnastu metrów zatrzymał się tylko na poprzeczce. W drugiej połowie nadal lepiej grały Finki, ale Anna Szymańska nie dała się już pokonać. Polki miały jeszcze swoje szanse w samej końcówce, lecz za każdym razem brakowało wykończenia.

Finlandia 1:0 Polska (1:0)

Bramka: Summanen (15')

Finlandia: Tinja-Riikka Korpela - Nora Heroum, Anna Westerlund, Natalia Kuikka, Emma Koivisto - Adelina Engman, Ria Öling, Eveliina Summanen, Sanni Franssi - Juliette Kemppi (73' Julia Tunturi), Linda Sällström (88' Iina Salmi)

Polska: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Sylwia Matysik, Małgorzata Mesjasz, Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik (81' Martyna Wiankowska) - Weronika Zawistowska (18' Joanna Olszewska), Agnieszka Winczo, Patrycja Balcerzak (62' Emilia Zdunek), Dominika Grabowska (81' Roksana Ratajczyk) - Ewa Pajor (62' Julia Matuschewski)