Hokej WCH IB: awans nie dla Polek

• Data publikacji: 12.04.2019, 10:40

Reprezentacja Polski kobiet przegrała ostatni mecz w grupie z Holandią 0:2. Polki kończą tym samym udział w WCH IB. Do wyższej dywizji awansowały Holenderki, które nie straciły podczas turnieju nawet punktu.

Polki rozegrały całkiem niezły turniej. Rozpoczęły od wygrania meczu z Kazachstanem 5:3. Po dwie bramki w spotkaniu zdobyły Poźniewska i Czaplik. Jedno trafienie dołożyła Chrapek.

Kolejny mecz Polki zagrały z Łotwą. Nasza reprezentacja była faworytem tego starcia, jednak wynik nie był przekonujący - biało-czerwone wygrały tylko 1:0 po golu Klaudii Chrapek w 20. minucie spotkania.

Następnie przyszło się nam zmierzyć z mocną reprezentacją Korei Południowej. Koreanki były faworytkami tego starcia i udowodniły swoją siłę wygrywając 4:3. Porażka boli, ponieważ w pierwszej tercji wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Sfory i Poźniewskiej. W drugiej części jednak nasze rywalki wbiły aż trzy gole, na początku trzeciej tercji Jong-Ah Park dołożyła czwartą bramkę i Polki przegrywały już znacząco. Gola kontaktowego w 55. minucie zdobył jeszcze Wieczorek, jednak nasze reprezentantki nie zdołały doprowadzić do wyrównania.

Mimo porażki, Polki nadal miały wielkie ambicje, co udowodniły w meczu z Chinami. Po słabym początku (stracony gol w 1. minucie), biało-czerwone kompletnie zmiażdżyły rywalki i wbiły im cztery bramki z rzędu. Ostatecznie wygraliśmy ten mecz 4:3.

Ostatnie spotkanie to mecz z Holandią - najlepszą drużyną w grupie. Holenderki straciły przez cały turniej tylko cztery gole i po starciu z nami ilość ta niestety nie wzrosła. Biało-czerwone przegrały 0:2 i kończą swój udział w turnieju WCH IB. Jeśli Koreanki ograją Łotwę, to przeskoczą nas w tabeli, w innym wypadku zakończymy zawody na drugim miejscu.