Serie A: SPAL wygrywa z Juventusem, mistrzowska feta odłożona

• Data publikacji: 13.04.2019, 16:55

Na początek 32. kolejki włoskiej Serie A, na Stadio Paolo Mazzy w Ferrarze, SPAL mierzyło się z Juventusem Turyn. Gospodarze wygrali - 2:1 i odłożyli mistrzowską fetę rywali, co najmniej do jutra.

Faworytem tego meczu byli goście, którym osiągnięcie remisu, pozwoliłoby świętować mistrzostwo kraju już dziś. Jednak musieli sobie oni radzić bez kontuzjowanych Emre Cana, Martina Caceresa, Giorgio Chielliniego, a decyzją Massimiliano Allegriego także bez Mario Mandzukicia, Blaise'a Matuidiego oraz Cristiano Ronaldo. Do 30. minuty, nic ciekawego się nie działo, ale wtedy Juventus oddał pierwszy strzał na bramkę i od razu padł gol. Joao Cancelo zagrał prostopadle do Moise Keana, a ten płaskim uderzeniem pokonał Emiliano Viviano. Jeszcze przed przerwą mogło być - 0:2, ale dobitka Joao Cancelo została rozpaczliwie zablokowana przez obrońców SPAL.

Po zmianie stron, nieskuteczność "Juve" zemściła się na nich. W 49. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową wyrównał Kevin Bonifazi. Niecałe dziesięć minut później gospodarze wyszli z kolejną akcją. Alessandro Murgia próbował głową zaskoczyć Mattie Perina, lecz golkiper "Starej Damy" spisał się bez zarzutu. Kolejne szanse mieli piłkarze z Turynu, ale ani Hans Nicolussi ani Paulo Dybala nie potrafili pokonać Viviano. W 74. minucie nadeszła więc, kolejna zemsta SPAL. Murgia wywalczył futbolówkę na połowie rywali, pobiegł z nią w kierunku pola karnego i podał do Sergio Floccariego, który posłał ją do siatki obok bezradnego Perina. Ostatecznie więcej bramek już nie zobaczyliśmy, co oznacza, że Juventus musi odłożyć szampany co najmniej do jutrzejszego meczu Napoli.

SPAL Ferrara 2:1 Juventus Turyn (1:1)

Bramki: Bonifazi (49'), Floccari (74') - Kean (30')

SPAL: Viviano - Bonifazi, Cionek, Vicari, Fares - Lazzari, Missiroli, Schiattarella (70' Valdifiori), Murgia - Floccari (90' Regini), Petagna (89' Antenucci)

Juventus: Perin - Spinazzola, Gozzi Iweru, Barzagli (82' Bernardeschi), De Sciglio - Joao Cancelo, Kastanos (61' Nicolussi), Bentancur, Cuadrado - Kean (69' Mavididi), Dybala

Żółte kartki: Lazzari, Floccari, Fares, Missiroli, Vicari - Cuadrado, Joao Cancelo

Sędzia: Daniele Doveri