Lotto Ekstraklasa: Piast gromi Koronę

• Data publikacji: 13.04.2019, 20:03

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej Lotto Ekstraklasy, w której wszystkie mecze rozegrane zostały o jednakowej porze. W Gliwicach, trzeci w tabeli Piast, podejmował Koronę Kielce, która cały czas miała szanse na grę w grupie mistrzowskiej. Mecz zakończył się pogromem gości, którzy przegrali - 4:0.

Przez pierwsze kilkanaście minut, na stadionie przy ul. Okrzei, nie działo się zbyt wiele ciekawego. Dopiero w 17. minucie, po dograniu piłki w pole karne przez Piotra Parzyszka, Joonas Tamm interweniował tak niefortunnie, że wpakował ją do własnej bramki. 120 sekund potem było już - 2:0. Futbolówka trafiła do będącego w szesnastce Jorge Felixa, a ten nie zastanawiając się długo, obrócił się i płaskim strzałem podwyższył rezultat. W 24. minucie "Koroniarzy" uratował słupek, gdy z dystansu huknął Joel Valencia. Minutę po tej szansie Piasta, goście powinni byli zdobyć bramkę kontaktową. Łukasz Kosakiewicz idealnie wyłożył piłkę Elii Soriano, lecz Włoch zamiast do siatki, posłał ją wysoko w trybuny. Do przerwy nic więcej się nie wydarzyło i gliwiczanie schodzili do szatni w bardzo dobrych humorach.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie, doskonałą okazję na bramkę mieli kielczanie. Po dośrodkowaniu z kornera, jeden z piłkarzy gości skierował piłkę w stronę bramki, ale z linii wybił ją barkiem Martin Konczkowski. Ta sytuacja zemściła się na złocisto-krwistych w 58. minucie. Z rzutu rożnego zacentrował Tom Hateley, a na - 3:0, głową trafił kapitan Piasta Marcin Pietrowski. W dalszej części meczu, pogodzeni ze swoim losem goście, nie potrafili w żaden sposób zaskoczyć gliwiczan. Ci zaś, na sam koniec, dobili jeszcze raz kielczan. Na listę strzelców wpisał się rezerwowy 20-latek Paweł Tomczyk, który został wypożyczony z Lecha. W doliczonym czasie gry, Matthias Hamrol obronił karnego, którego sam sprokurował.

Piast Gliwice 4:0 Korona Kielce (2:0)

Bramki: Tamm (17' sam.), Felix (19'), Pietrowski (58'), Tomczyk (90')

Piast: Plach - Kirkeskov, Sedlar, Czerwiński, Pietrowski (85' Tomczyk) - Dziczek, Hateley, Felix - Valencia (66' Badia), Parzyszek, Konczkowski (76' Jodłowiec)

Korona: Hamrol - Tamm (30' Brown), Marquez, Kovacević, Kosakiewicz - Petrak, Gnjatić (46' Malarczyk), Pucko, Arveladze, Jukić (76' Kallaste) - Soriano

Żółte kartki: Pietrowski, Jodłowiec - Marquez, Hamrol

Sędzia: Jarosław Przybył