Lotto Ekstraklasa: Wisła ucieka ze strefy spadku

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 13.04.2019, 20:03

Wisła Płock pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec w meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Lotto Ekstraklasy. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego przegrywali 1:0, jednak gole Łasickiego, Zawady i Kuświka pozwoliły odwrócić losy meczu i wywieźć z Sosnowca trzy punkty.

Od mocnych uderzeń rozpoczęły obie ekipy mecz mający niebagatelne znaczenie dla “ogona” tabeli. Jako pierwsi do siatki na Stadionie Ludowym w Sosnowcu trafili gospodarze. Doskonałe podanie od Mateusz Możdżenia wykorzystał Olaf Nowak, który pięknym strzałem wyprowadził na prowadzenie ostatnią drużynę Lotto Ekstraklasy. Sosnowiczanie szybko jednak musieli zejść na ziemię. Już w 8. minucie dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu rożnego wykorzystał Igor Łasicki i na tablicy wyników był remis. w kolejnych minutach aktywniejsze była jednak Zagłębie, które mimo wszystko nie potrafiło sobie stowrzyć dogodnej sytuacji.

W 34. minucie niefortunnie w polu karnym bronił obrońca Wisły Płock, lecz sędzie Daniel Stefański zdecydował się nie dyktować jedenstki. Decyzja arbitra wybiła miejscowych piłkarzy z rytmu, którzy zamiast skupić się na grze zajęli się podważaniem decyzji Daniela Stefańskiego. Już dwie minuty później zemściło się to na graczach Zagłębia. Blokowany strzał Cichockiego zmylił nieco bramkarza, ułatwiając nieco zadanie dobijającemu Zawadzie.

Po przerwie ponownie inicjatwę częściej mieli gospodarze. Strzały Możdzenia czy Heinlotha szcześciliwie nie znajdowały jednak drogi do bramki rywali. Nieskuteczność trenera Ivanauskasa ponownie wypunktowała Wisła. Gola przekreślającego nadzieje zagłębian na zwycięstwo zdobył w 82. minucie Grzegorz Kuświk, który wykorzystał niefrasobliwość Lukasa Hrosso w bramce. Błąd bramkarza ostatniej ekipy Lott Ekstraklasy mógł też walnie przyczynić się do utraty czwartej bramki przez gospodarzy. Piłka po kolejnym strzale Kuświka odbiła się tuż przed bramkarzem ekipy z Sosnowca. Tylko szczęście sprawiło, że futbolówka odbita przez Hrosso minęła minimalnie słupek.

Zwycięstwo pozwoliło Wiśle Płock na opuszczenie strefy spadkowej tuż przed podziałem tabeli na dwie części. Z dorobkiem 30 punktów płocczanie zajmują aktualnie 14. pozycję z jednym punktem zapasu nad strefą spadkową. Znacznie gorzej wygląda sytuacja Zagłębie, które z 24 punktami i stratą sporego dystansu do bezpiecznego miejsca, plasuje się na końcu tabeli.

Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:2) Wisła Płock

Bramki: O.Nowak 5’ - Łasicki 8’, Zawada 37’, Kuświk 82’

Zagłębie Sosnowiec: Hrosso - Mraz, Cichocki, Mygas - Udovicić, Możdżeń, Heinloth (74’ Gabedawa), Nawrotka - T. Nowak (59’ Gressak) - Sanogo, O.Nowak

Wisła Płock: Garcia, Uryga, Łasicki, McGing - Furman, Rasak, Borysiuk - Ricardinho (75’ Merebashvili), Zawada (61’ Kuświk), Varela (53’ Szwach)

Żółte kartki: Gressak, Mraz - Furman, Varela, Łasicki, Szwoch

Sędzia:Daniel Stefański